Kavisli iMac Patent Görselleri Ortaya Çıktı

0
18
Kavisli iMac

Apple’ın ürünlerinde yer verdiği tasarımlar, genel anlamıyla çok değişmiyor. Markanın tasarımlarında benimsenen bir tasarım yapısı var ve uzun süre bu tasarımlar kullanılmaya devam ediyor. iPhone modelleri çok uzun süre tasarım değiştirmedi ve sonrasında yenilenen tasarımda da önemli değişiklikler olmadı. Bu en büyük örnek olarak gösterilebilir.

Fakat artık markanın çalışmalar içerisinde olduğu ve yeni tasarımlarla yeni ürünler sunacağı düşünülüyor. Bu ürünlerden birisi de Kavisli iMac modeli olacak. Kısa süre önce patent görselleri ortaya çıkan yeni bilgisayar modeli, çok daha farklı bir tasarım sunmuş olacak. Belki de markanın şimdiye kadar sunmuş olduğu en ilginç iMac modelini göreceğiz.

Kavisli iMac Nasıl Bir Tasarımla Gelecek?

Sadece ekrandan oluşan bir bilgisayar düşünün. Ekran ise standart bir bilgisayar ekranı değil. Üst kısımda ekranın bulunduğu bir alan var ancak alt kısımda kavisli bir ekran kısmının yer aldığı görülüyor.

Kavisli iMac

Yani ekran alt kısımda kavisli yapıyla geliyor. Alta doğru kıvrılan ekranın tam kıvrılan kısmında ise bir klavye bulunduğunu görüyoruz. Takıp çıkarılabilir bir klavyenin kullanıldığı seride çok daha dikkat çekici bir tasarımın olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Kavisli iMac tasarımına sahip olan yeni bilgisayar modelinin nasıl bir artı sunacağı konusunda kesin bilgiler yok. Ancak bu yapının kullanılabilirliği arttıracağı düşünülüyor. Tak çıkar olarak çalışan bir klavye ve daha geniş ekran alanıyla beraber geleceğini düşündüğümüz bilgisayarın ne zaman tanıtılacağı konusunda ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

Kavisli iMac

Şimdilik sadece patent görsellerinin yayınlandığını ve patent görsellerinin de önemli bir tasarım değişikliğini işaret ettiğini görüyoruz. Her şey iyi gidecek olursa, 2021 yılında Kavisli iMac modelinin satışa çıkması da beklentiler arasında.

İLGİLİ HABER:  Yeni iPad Pro Tanıtım Tarihi Ortaya Çıktı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?