Katlanabilir iPhone için İddialı Açıklamalar

0
211
Katlanabilir iPhone

Katlanabilir akıllı telefonlar çok hızlı bir şekilde yayılmaya başladı. Beklenti 5 yıl içerisinde bu akıllı telefonların yaygın kullanım alanına sahip olacağı yönünde. Markaların yeni amiral gemisi akıllı telefonlarının yanında katlanabilir akıllı telefonlarda tanıtılmaya başladı. Bu noktada ilk olarak Samsung’un Galaxy Fold akıllı telefonları tanıtılmıştı. Markanın yeni akıllı telefonlarının hemen sonrasında ise Huawei Mate X akıllı telefonları karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise gözler Apple’ın akıllı telefonlarına çevrildi. İddialara göre Apple da katlanabilir bir akıllı telefon modeli üzerinde çalışıyor. Üstelik ortaya çıkan patent görselleri iddialı bir serinin geleceğini işaret ediyor.

Isınabilir Ekranlar Geliyor

Apple’ın katlanabilir akıllı telefon modelleri için ortaya çıkan patent görsellerine göre yeni modelde ekran teknolojilerinde özel bir sisteme yer verilecek. Telefonların ekranlarının katlandığı yerde özel bir ısıtma sistemi göreceğiz.

Katlanabilir iPhone

Panelin tam orta kısmında yer alacak olan ısınma sistemi sayesinde, soğuk havalarda telefonu katlarken herhangi bir sorun yaşanmamış olacak. Katlanabilir akıllı telefonların ekranlarının zarar görmesini engelleyecek olan sistemin, tüm ekranı eşit şekilde ısıtması da beklentiler arasında.

Patent görsellerine göre kullanılacak olan bu yeni sistem bir hayli öne çıkacak. Öyle ki şu ana kadar tanıtılan katlanabilir telefon modellerinde böyle bir düşünceye yer verilmedi. Sadece Apple’ın yeni akıllı telefonlarında böyle bir sisteme yer verilmesini bekliyoruz.

Bunun dışında ekran sisteminde daha ne gibi değişikliklerin olacağı konusunda da kesin bilgiler yok. Muhtemelen yakın bir zaman sonrasında yeni akıllı telefonların tanıtıldığını görmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir: Airpods 2 Tanıtım Tarihi Netlik Kazanıyor

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?