Katlanabilir iPad Modeli için İlk Çalışma

0
101

Akıllı ürün teknolojilerinde yeni bir moda ortaya çıkmaya başladı. Çerçevesiz akıllı telefonlar yenilenmiş giyilebilir ürünler derken bu alanda katlanabilir ürün serleri görmeye başladık. Katlanabilir akıllı telefonlar ise başı çeken teknolojiler oldu. Samsung, Huawei gibi sektörün büyüklerinin de dahil olmaya başladığı katlanabilir akıllı telefon yarışında yeni oyunculardan birisinin de Apple olması bekleniyor. Bu sene tanıtılması beklenen katlanabilir iPhone akıllı telefonları bir yana, markanın bazı sürprizleri de beraberinde getireceği ortaya çıktı. En büyük sürpriz Katlanabilir iPad modeli olacak.

Katlanabilir iPad Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak?

Katlanabilir iPad fikrinin ortaya çıkmasının nedeni, Apple ile Samsung arasındaki yeni bir belgenin ortaya çıkması. Bu belgelere göre Apple, Samsung’dan katlanabilir ekran satın alacak. Katlanabilir ekranlara sadece iPhone akıllı telefonları için olmayacak.

Bunun yanında iPad modelleri için de ekranların satın alınması bekleniyor. iPad modeli için alınacak olan ekranlara özel de bir geliştirme yapılacak. Daha önce söz ettiğimiz gibi bu modellerde ısıtmalı ekran teknolojisini göreceğiz.

Katlanabilir iPad

Soğuk havalarda katlanma kısmında herhangi bir sorun oluşmaması için böyle bir sisteme gidilmesi bekleniyor. Bunun dışında Katlanabilir iPad modeli için hazırlandığı belirtilen bazı konsept çalışmaları da var. Bu konsept çalışmalarına göre 2018 iPad Pro modeline benzer bir tasarım göreceğiz. Tabletler tam ortadan katlanabilir özelliğe sahip olacak ve yine yeni iPad modelinde olduğu gibi oldukça ince çerçevelere yer verecek.

Herhangi bir menteşe çizgisi ya da bölümü bulunmayacak. Ekranı açtığınız zaman kesintisiz bir tablet ekranıyla karşı karşıya kalacaksanız. Tabii ki bu sadece son raporlardan sonra hazırlanan yeni konsept çalışması. Söz konusu model tanıtılana kadar daha pek çok değişiklik görebiliriz.

İlginizi Çekebilir: Airpods 2 Şarj Teknolojisi Hakkında Detaylar Ortaya Çıktı

İLGİLİ HABER:  Afterlight Uygulamasını Ücretsiz İndirme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?