Katlanabilir akıllı telefon fikri artık sürpriz bir fikir değil. Birçok markanın bu alanda çalışmalar yaptığını görüyoruz. Samsung’un yeni akıllı telefonları, ardından Huawei markası tarafından sunulan yeni akıllı telefonlar derken, şu sıralar Apple’ın da gündeminde katlanabilir akıllı telefonlar var.

Hatta Apple’ın bu konuda çok ciddi bir çalışma yaptığını söylemek yanlış olmayacaktır. Ortaya çıkan son patent başvuruları da yeni akıllı telefonlar için şimdiden bir fikir sunulmasını sağlamış durumda.

Apple Katlanabilir Akıllı Telefonlarında Neler Sunacak?

Ortaya çıkan patent görsellerine baktığımız zaman Apple’ın biraz daha farklı bir yapı sunduğunu görmek mümkün olacak. İki taraftan katlanan ya da dikine katlanabilen bir akıllı telefon modelinden çok, esnek ekranlı bir akıllı telefon modeli sunulacak gibi duruyor.

Özellikle telefon açıldığı zaman herhangi bir ekran bağlantı noktasıyla karşılaşmamak için esnek ekranlı akıllı telefonlar sunulmuş olacak.

Her iki tarafından da katlanabilen akıllı telefonlar sunulduğunu göreceğiz. Esnek ekran sisteminin sunulması için telefonların OLED panellere sahip olduğunu görmek mümkün olacak. Şimdiden tasarımı dikkat çeken akıllı telefonların, açıldığı zaman bir tablet boyutuna geldiğini görmek mümkün olacak.

Teknik özellikler kısmında nasıl bir seri kullanılacağı konusunda ise en ufak bir bilginin yer almadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Muhtemelen yine amiral gemisi bir akıllı telefon modeli karşımızda olacak ancak bu kez tam olarak nasıl özelliklere yer verileceği konusunda bilgiler yok.

katlanabilen akıllı telefonlar

Özellikle telefonların ekran sistemi konusunda nasıl bir teknolojiye yer vereceği net değil. Tüm bunlar için Apple’ın yeni akıllı telefonlarının tanıtımı bekleniyor. Tabii ki patent görselleri ortaya çıkan bu serilerin şu an için konsept telefonları işaret ettiğini de belirtelim.

Muhtemelen telefonların çıkış yapacağı tarih için 2021 yılını beklemek gerekecek. Apple’ın bu konularda biraz daha yavaş davrandığını söylemek yanlış olmayacaktır. Yeni akıllı telefonlar ile ilgili bilgiler ortaya çıktığı zaman yeni detayları paylaşacağız.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?