Kapaklı iPhone için Patent Görselleri Yayınlandı

0
530
Kapaklı iPhone

Akıllı telefonlar için her geçen gün yeni alternatifler ortaya çıkıyor ve yeni teknoloji trendleri başlıyor. Son dönemde en çok gündeme gelen ve akıllı telefon teknolojilerini değiştiren trend ise katlanabilir akıllı telefonlar. Samsung’un fark yaratmasıyla gündeme gelen katlanabilir akıllı telefonlar için ardı ardına örnekler gelmeye devam ediyor. Bu kez Apple’ın yeni bir planı olduğu ortaya çıktı.

Ortaya çıkan yeni patent görselleri, katlanabilir akıllı telefonlar bir yana kapaklı bir iPhone modelinin geleceğini gösteriyor. Telefonların özellikleri konusunda çok fazla bilgi yok ancak beklenen tasarım için detaylar ortaya çıkmış durumda.

Kapaklı iPhone Modeli Nasıl Olacak?

Paylaşılan görsellere baktığımız zaman, kapaklı iPhone akıllı telefonlarının eski tip olduğu görülecek. Cep telefonları döneminden kalmış bir tasarımla geleceği görülen kapaklı iPhone akıllı telefonlarının, tuş takımının bulunacağı da yine net bir şekilde görülüyor.

Apple’ın daha önce böyle bir denemesi olmadı. Hatta Apple, yeni nesil akıllı telefon teknolojisini başlatan markaların başında yer almıştı.

Kapaklı iPhone

Eskiye dönüş odaklı bir akıllı telefon geleceğini düşünmüyoruz. Bu nedenle kapalı iPhone patent görsellerinin, katlanabilir akıllı telefonlar için bir örnek olduğu fikri ortaya çıkıyor. Söz konusu patent görsellerinde kullanılan sistemin, katlanabilir iPhone modelinde kullanılacak olan sistem ile aynı olacağı ve bu yüzden de patent başvurusunun yapıldığı konusunda iddialar var.

Tabii ki Apple’ın bu gibi bir patent başvurusunu neden yaptığını anlamak mümkün değil. En azından şu an için bu konuda net bilgi vermek pek olası değil gibi gözüküyor. Katlanabilir modellerde kullanılacak olan bir teknolojinin vurgulanması için böyle bir çalışmanın yapılıp yapılmadığını zaman gösterecek.

İlginizi Çekebilir: Apple Clips Güncellemesi Nasıl Yenilikler Getirdi?

İLGİLİ HABER:  Foxconn, Hindistanda İlk Defa iPhone Üretmeyi Planlıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?