Kaç iPhone 12 Versiyonu Olacak? Model Numaraları Gözüktü

0
134

iPhone telefonlar için her yeni modelde belli başlı onayların alınması gerekiyor. Telefon tanıtılmadan bilgilerin sızmasını sağlayan etkenlerden en etkili olanı da zaten bu onay süreçleri. Şu an iPhone 12 hedefte ve bu kez sürekli yeni bir onay alan telefon bu seri.

Yeni onay Avrasya Ekonomi Komisyonu (EEC) üzerinden alınan sertifikalar oldu. EEC sertifikası neden önemli?

Çünkü bu sertifikalar sırasında telefonların tüm versiyonları için model numaraları alınıyor. EEC veritabanı incelendiği zaman, tüm model numaraları da ortaya çıkıyor ve gelecek seri hakkında fikir sahibi oluyoruz.

Bakın: iPhone 11’e Yeni Kılıflar, Apple Watch’a Yeni Kayışlar Geldi

iPhone 12, 9 Farklı Model Numarası Gözüktü

Son sertifika belgelerinde 9 farklı model numarası gözüküyor. Veri tabanını ortaya çıkaran DigiTimes, bu model numaralarını da elde etmeyi başardı.

A serisi ile başlayan model numaraları:

  • A2176
  • A2172
  • A2341
  • A2342
  • A2399
  • A2403
  • A2407
  • A2408
  • A2411

şeklinde sıralanmakta. Sıralanıyor kelimesi önemli bir kelime. Numaralar gelişi güzel olarak yayınlanmıyor. Maliyet durumuna göre yayınlanıyor. Bu sıralamadan çıkarılması gereken şu; A2176 model numarasına sahip telefon en temel iPhone 12 akıllı telefon.

En temel, seri içerisindeki en düşük fiyatlı telefon bu model numarası ile gelecek. En yüksek özellikli, muhtemelen iPhone 12 Pro Max telefonunun model numarası ise A2411 olacak.

iPhone 12

9 farklı model numarası olması, 9 farklı versiyon geleceği anlamına gelmesin. Model numaralarında farklı depolama alanında olan versiyonlar için de farklı model numaraları alınıyor.

Farklı versiyon için sayı vermek adına ipuçlarını takip etmek lazım. Bir ihtimal iPhone 11 telefonunda olduğu gibi 3 farklı versiyon geleceği. Bir başka ihtimal ise bu sefer 4 farklı versiyonun olduğu telefon serisinin geleceği.

Yakın zamanda iPhone 12 versiyonları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız olası. Takdir edersiniz sızıntılar hiç durmak bilmiyor. O kadar ki telefon tanıtılmadan telefonu görürsek bu bizim için inanması güç bir olay olmaz. 🙂

İLGİLİ HABER:  Kullanıcılar Apple'ın Yeni Müzik Servisini Ücretsiz Deneme İmkanına Sahip Olacaklar

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?