Kablosuz Şarj Özellikli MacBook Ortaya Çıktı

0
159
Kablosuz şarj özellikli MacBook

Kablosuz şarj özellikli MacBook fikri, ilk olarak geçtiğimiz yaz aylarında gündeme gelmiş ve analistler Apple’ın bunun üzerinde bir çalışma yaptığını iddia etmişti. O dönem çok üzerinde durulmayan konu şimdi tekrar gündeme geldi.

Bu kez durum biraz daha farklı çünkü bu kez kablosuz şarjlı cihaz için yeni patent görsellerinin de sızdırıldığı açıklandı. Patent görselleri hem gelecek teknoloji konusunda fikirler veriyor hem de nasıl bir kullanım sunulacağı konusunda fikirler veriyor.

İlginizi Çekebilir: Teknosa Eski iPhone’u Getir Yeni iPhone’u Götür Kampanyası Detayları

Kablosuz Şarj Özellikli MacBook için Yeni Patent

Patent görselleri bilgilerine göre bu cihaz, standart bir MacBook kasasına sahip olacak. Yani klavye kısmındaki yerleşim değişmeyecek. Yine trackpad alanı kullanılmaya devam edecek. Fakat bu kez trackpad alanının yanlarında kablosuz olarak şarj yapılabilecek.

İsterseniz Apple Watch akıllı saatinizi, isterseniz AirPods kulaklık modelini ya da iPhone akıllı telefonunuzu kablosuz olarak şarj edebileceksiniz.

Hatta bu kısımda iPad bile kablosuz olarak şarj edilebilecek. İşi biraz daha ileri götüren analistlere göre yeni MacBook modelleri, diğer Apple ürünlerini kablosuz olarak şarj etmekle kalmayacak. Aynı zamanda doğrudan MacBook’un kendisini de kablosuz olarak şarj etmek mümkün olacak. Bunun için yeni bir şarj pedi ya da aksesuarı gerekebilir.

Kablosuz şarj özellikli MacBook

İşin ilginç yanı şu ki aynı patent içerisinde iPad modeli için de kablosuz şarj desteği sunulduğu anlaşılıyor. Yine iPad üzerinden de iPhone, Apple Watch ve AirPods kulaklıklar şarj edilebilecek gibi duruyor.

Apple’ın yeni cihazları için alındığı söylenen bu patentler ne kadar gerçek elbette şu an için bilemiyoruz. Daha doğru ifade ile bu patentlerin gerçekten kullanılabilir bir teknoloji olarak sunulup sunulmayacağını bilemiyoruz. Bunun için biraz daha bekleyeceğiz ve resmi açıklamaları, tanıtım dönemleri öncesinde gelen tüyoları göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  A14X Bionic Performans Testi Sızdı – Intel Utansın

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?