Jay Freeman Saurik Cydia İçin Beklenen Haberi Verdi

0
126

iOS 11 işletim sistemi Apple için dönüm noktalarından biri olarak gösteriliyordu. iOS 10 serisinde başarılı bir grafik çizen ve en önemlisi de Jailbreak kullanımının önüne geçmeyi başaran Apple’ın, iOS 11 ile hemen hemen her konuda başarılı olmasının olası olduğu düşünülüyordu. Fakat iOS 11 işletim sisteminde bir türlü istenen elde edilemedi. Hem iOS 11 işletim sisteminde ciddi hataların olması hem de bu hataların Jailbreak sürümlerini geri döndürmesi durumunun söz konusu olması, beklentilerin değişmesine neden oldu.

Son olarak geçtiğimiz hafta hem Google ekibi hem de Alibaba ekibi iOS 11 için Jailbreak yapılmasını sağlayacak açıkları bulduklarını belirtti. Fakat bu açıklamalarda bir Jailbreak yayınının yapılmayacağı belirtilmişti. Umutlar tam söndü derken farklı bir açıklama Jay Freeman Saurik tarafından geldi.

Jay Freeman Saurik Cydia Desteğini Sunabilir

Sürekli olarak çalışmalarına devam ettiğini belirten Jay Freeman Saurik, iOS 11 sürümleri için Cydia üzerinde çalışmalar yaptığını açıkladı. iOS 11 işletim sisteminden iOS 11.1.2 sürümüne kadar Cydia desteğinin gelmesinin gündemde olduğunu açıklayan Jay Freeman Saurik, bunun için gereken sürenin ise birkaç hafta olduğunu da eklemiş oldu. Jailbreak için yeni bir müjde olarak görülen haberin sonrasında, iPhone X modeli de dahil olmak üzere Cydia desteği beklenmeye başladı.

Jay Freeman Saurik

Google araştırma ekibi tarafından elde edilen verilere ek olarak Jay Freeman Saurik tarafından da bu yönde bir açıklama gelmiş olması, Apple’ın yeni sürümde önemli güvenlik açıkları verdiğini gösteriyor. Sürecin Apple tarafından nasıl karşılanacağından çok, güncellemelerin ne zaman geleceği konusunda merak uyanmaya başladı. Özellikle imzaların hızla kapatılması durumu söz konusu olabilir. Bunun içinde güncellemeleri beklemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir: Eski iPhone Modellerinde Pil Sorunu Büyüyor

İLGİLİ HABER:  iOS 9.3 Güncellemesi Apple Tarafından Durduruldu !

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?