Bir Apple kullanıcısı eğer Jailbreak olan bir iPhone kullanıyorsa mutlaka Cydia Eraser ile içli dışlı olmuştur. Yalnızca Jailbreak değil cihazınızı bir önceki sürüme döndürmek, restore etmek için de kullanabileceğiniz bu uygulama favorileriniz arasında yer alacaktır. Birçok yönden bakıldığında avantajları arasında sistemsel değişiklikler birinci sırada gözüküyor. Kullanıcıların Jailbreak yükledikleri cihazlarını satarken ya da servise gönderirken sıfırlamaları için iTunes ihtiyacını da ortadan kaldırdığı aşikâr.

Bir süredir sabit olarak iOS 9 desteği sunmuş olsa da geçtiğimiz gün gelen güncellemeyle tüm iOS 9x sürümleriyle uyumlu hale geldi. Tabi burada sevindirici noktayı iOS 9.3.3 oluşturuyor. Zira Cydia Eraser iOS 9.3.4 hariç tutularak güncellenmiş. Şu sıralar Apple tarafından geri yüklemenin önünün kapatılacağı yönünde iddialar duyuyoruz. Dolayısıyla bir gün bu gerçekleşirse yükleyeceğiniz Cydia Eraser sayesinde iPhone Jailbreak ve geri yükleme modifikasyonu sizin için özel olacak.Jailbreak-Cydia-Eraser-ile-Nasil-Kaldirilir

Herkesin merak ettiği konulardan birisiyse cihazı satmak istediğinizde ya da servise göndermeden evvel Jailbreak Cydia Eraser ile nasıl kaldırılır sorusu oluyor.

Cydia Eraser ile Jailbreak Kaldırmak

Cydia Eraser aslında son derece kullanışlı bir aplikasyondur. Bu yönden cihazınızda her zaman bulunmasını tavsiye ediyoruz. Şu sıralar iOS 10 betalarının yağmur olup yağdığını hesaba katarsak mutlaka ihtiyacınız olacaktır. Adımları takip ederek cihazınızdan Jailbreak kaldırmak ya da bir önceki iOS sürümüne dönmek mümkün olmaktadır.

  1. İlk yapmanız gereken Cydia Eraser yükleme işlemini başlatarak tamamlamak. Cihazınıza yükledikten sonra uygulamayı çalıştırmadan yapmanız gereken bir kaç adım var.
  2. Her ihtimale karşı cihazınızdaki önemli bilgileri ve verileri yedeklemeniz önerilir. iCloud ya da iTunes üzerine yedekleme yaparsanız veri kaybını sıfıra indirirsiniz.
  3. En önemli noktalardan birisi olan iPhone’umu bul özelliğini kapatmadan işlemi yapmaya başlamayın.
  4. Şarjın takılı olması yani cihazın güçte olması önemli bir noktadır. Eğer imkânınız yoksa en az %50 oranında pile sahip olduğunuzdan emin olunuz.
  5. Uygulamayı açtıktan sonra karşınıza çıkan ekranda farklı seçenekler görürsünüz. Bizim ilgilendiğimiz kısım ise ‘Earse All Data, Unjailbreak Device’ kısmı.
  6. Eğer cihazınız çok doluysa bu işlem dakikalarca sürebiliyor. Ardından ise cihazınızın ilk günkü haliyle karşılaşarak iOS merhaba ekranıyla karşı karşıya kalıyorsunuz.
  7. Yedeklerinizi iTunes ya da iCloud üzerinden çekerek cihazınızı mevcut sürümle Jailbreak olmadan kullanmayı sürdürüyorsunuz.

5 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?