Geçtiğimiz günlerde iTunes‘ın sebep olduğu bir hata ortaya çıkmıştı. Bu hata sonucunda, iTunes bilgisayardaki bazı müziklerin silinmesine sebep oluyordu. James Pinkstone da iTunes mağdurları arasında yerini aldı ve bilgisayarındaki 122GB’lık müzik arşivini iTunes’in sebep olduğu bu hata yüzünden kaybetti. Apple, bu sorunun çözümü için iTunes güncellemesi de yayınladı ancak sorun çözülmedi. Daha sonra Apple,Pinkstone’ın evine iki mühendis göndererek soruna çözüm bulmayı denedi.

iTunes’ın farklı bir sürümünü Pinkstone’in laptopuna yükleyerek silinen müziklerin geri getirilmesi ve bu sorunun nasıl ortaya çıktığını tespit etmeyi denediler. Mühendisler, bir günü Pinkstone’ın yanında geçirdikten sonra kurdukları iTunes sürümü test etmek ve Pinkstone’ın alışkanlıklarını anlamak için ertesi gün tekrar geldiler. Ancak yine de iTunes’ın nasıl böyle bir hataya sebep olduğunu tespit edemediler.

Her ne kadar sorun çözülmemiş olsa da, Apple’ın kendi hatası yüzünden ortaya çıkan bir sorundaki bu tutumu oldukça dikkat çekici. Sonuçta başka herhangi bir firma, bir müşterisinin evine mühendis göndererek sorunu çözmeye çalışmayacaktır.

İLGİLİ HABER:  Apple Watch'un Ekranı Retina Olduğunda Piksel Dİzilimi Nasıl Görünecek ?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?