iTunes yedeğininn android telefona nasıl aktarılabileceğine dair gelen bir soru üzerine bu yazıyı yazıyoruz. Yani kısaca iPhone kullanan birinin Samsung, HTC vb.. gibi Android işletim sistemine sahip bir telefona geçerken, verilerini kaybetmeden bu geçişin nasıl sağlanacağına dair bir yazı olacak bu.

Önemli:

iOS aygıttan (yani çoğu zaman iPhone’dan ) Android sistemlere geçiş yapmak için çeşitli uygulamalar ve programlar var. Bunların neredeyse tamamı ücretli. Ama demo sürümleri ile de işinizi görebiliyorsunuz. Direkt olarak iPhone’dan Android’e geçmek, iTunes yedeğinden Androide geçmekten daha kolay. Bu yüzden iTunes yedeğinden bilgileri ayırmak veya bunu yapacak bir program bulmakla uğraşmak istemiyorsanız direkt olarak iOS cihazınızdan Androide geçme işlemini yapın.

iOS’tan Android’e nasıl geçilir?

iOS’tan Androide bilgilerinizi taşımanız için çok yöntem var. Ama en kolayı, yeni cihazınızın hali hazırda bu iş için uygulaması olup olmadığına bakmak. Birçok android cihaz, transfer işlemi için özel yazılım hazırlamış. Bunların başında da Samsung geliyor.

iPhone’dan Samsung’a bilgiler nasıl taşınır?

Samsung bu işlem için Smart Switch adını verdiği bir uygulama geliştirmiş. Uygulamayı Google play’den yükleyebilirsiniz. Google play linki: 

Uygulamayı kullanmak oldukça kolay. Resimlerle de nasıl yapılacağı anlatılıyor. İsterseniz MAc veya PC için program da mevcut. Bunlara ulaşmak için tıklayın.

iPhone’dan tüm Android cihazlara veri nasıl transfer edilir?

Eski iPhone’unuzda ki verileri android telefonunuza transfer etmenin en kolay yolu google drive kullanmak. Bu işlem için aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Google Drive uygulamasını indirin:

AppStore üzerinden öncelikle Google Drive’ı iOS cihazınıza indirin ve Google hesabınızla oturum açın. Google hesabınız yoksa şimdi veya Google Drive’da oturum açarken hesap oluşturabilirsiniz.

Google Drive’ı zaten yüklediyseniz en son sürüme güncellediğinizden emin olun.

2. Verilerinizi yedekleyin:

Google drive kullanarak iPhone’unuzda ki verileri yedekleyin. Bunun için,

Google Drive uygulamasını açarak Menü>Ayarlar> Yedekleme seçimini yapın. Yedeklemek istediğiniz içeriği seçin ve “Yedeklemeyi başlat” butonuna tıklayın. Yedekleme işlemi verilerinizin kapasitesine bağlı olarak birkaç saat sürebilir. Bu yüzden kablosuz ağa bağlanmanız ve cihazınızı şarja takmanız önerilir.

3. Yedeklediğiniz verileri Android cihazınıza yükleyin:

Yeni Android cihazınızdan Google hesabınızda oturum açın. iPhone içeriklerinizi yedeklerken kullandığınız hesabı kullanın.

iMessage’ı kapatmayı unutmayın.

İşlem tamam. Her şey artık Android cihazınızda.

Not: Google Drive’ın ücretsiz depolama alanı 20 GB. iPhone’unuzdaki veriler daha büyükse parça parça taşıma işlemi yapabilirsiniz.

iTunes yedeği android telefona nasıl aktarılır?

Daha önde de dediğimiz gibi, en kolay transfer yöntemi cihazdan cihaza yapmak. Ama elinizde cihaz yoksa, iTunes yedeğinden de transfer yapmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun için çeşitli ücretli uygulamalar var.

dr.fone – Backup & Restore ile iTunes yedeği taşımak:

Birkaç dakika içinde iTunes yedekleme verilerini Android’e geri yükleyebilen dr.fone – Backup & Restore (Android) yazılımı ile bu işlemi yapmayı deneyelim.

Adım 1. Android cihazı bilgisayara bağlayın. Dr.fone uygulamasını buradan indirin.

Dr.fone’u bilgisayarınıza indirdikten sonra, programı kurun ve başlatın. Ardından tüm özellikler arasında “Yedekle ve Geri Yükle” yi seçin.

Android cihazınızı bilgisayara bağlamak için bir USB kablosu kullanın. Bağlantı kurulduktan sonra, ekranın ortasındaki “Geri Yükle” ye tıklayın.

Adım 2. iTunes yedekleme dosyalarını tespit edin.

Bir sonraki ekranda, sol sütundan “iTunes backup’dan geri yükle” yi seçin. dr.fone, bilgisayarınızdaki iTunes yedekleme dosyalarının yerini tespit edecek ve bunları tek tek listeleyecektir.

Adım 3. iTunes yedekleme verilerini önizleyin ve Android’e geri yükleyin.

ITunes yedekleme dosyalarından birini seçin ve “Görüntüle” ye tıklayın. dr.fone, iTunes yedekleme dosyasındaki tüm ayrıntıları veri türüne göre okuyacaktır.

Öğelerin tümünü veya bir kısmını seçin ve “Cihaza Geri Dön” ü tıklayın.

Açılan yeni iletişim kutusunda, istediğiniz Android cihazını seçin ve iTunes yedeklemesini Android’e geri yükleme işlemini onaylamak için “” i tıklayın.

Not: Android ilgili veri türlerini desteklemiyorsa veriler geri yüklenemez.

İşlem bu kadar. Bu yöntemlerden istediğinizi kullanarak iOS cihazınızdan (iPhone veya iPad) Android cihazlara bilgilerinizi aktarabilirsiniz.

3 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?