iTunes için Yolun Sonu Gözüktü

0
598
iTunes

Apple’ın en eski uygulamalarından biri olan iTunes yaklaşık 11 yıldır kullanımda. Birçok işlevi bulunan uygulamanın son dönemde ise tartışmalara neden olduğunu görüyoruz. Kullanıcılardan iTunes için fazla yer kapladığı yönünde eleştiriler geliyor. Eleştirilen sayısının artmasıyla beraber Apple’ın yeni bir düzenlemeye gitme kararı aldığı belirtiliyor. İddialara göre iTunes için son günler yaklaşmış durumda.

iTunes Nasıl Bir Değişiklik Gösterecek?

Steve Troughton Smith tarafından yapılan paylaşımlar iTunes için yeni bir plan olduğunu ortaya koyuyor. Ünlü isim tarafından yapılan paylaşımlara göre macOS için yeni bir güncelleme hazırlanıyor ve bu güncelleme TV+ uygulamasının geliştirilmesini sağlayacak. TV+ uygulaması geliştirilecek ve müzikler, podcastler ve kitaplarda bu uygulamaya eklenecek.

Bu şekilde iTunes uygulamasına gerek kalmadan kullanım gerçekleştirilebilecek. iTunes yerine Apple TV+’ın kullanılacak olması, sistemin bir nevi el değiştirmesi anlamına geliyor.

iTunes Yedeklerini Silme

Şimdilik bu değişikliğin ne zaman geleceği ve güncellemenin tam olarak neler sunacağı konusunda bilgi yok. Öyle ki Apple tarafından resmi bir açıklama yayınlanmadı. Markanın bu konuda resmi bir açıklama yapması gerekiyor.

Çünkü iPhone akıllı telefonlarının bilgisayarlara bağlanmasında da yine iTunes programından yararlanılıyor. Bunun için bir alternatifin sunulması önemli. Apple konu hakkında resmi bir açıklama yapacak olursa ya da iTunes için beklenen güncellemeler yayınlanacak olursa, sitemizde yeni sistem için detaylara yer vereceğiz. Şimdilik netlik kazanmayan bir sistemden söz ediyoruz.

İlginizi Çekebilir: iOS 12’nin Şarj Tüketimi Nasıl?

İLGİLİ HABER:  Force Touch Nedir, Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?