iTunes erken erişim

Gelişen teknolojiyle beraber sinema sektöründe de büyük gelişmeler yaşanmaya başladı. İlk olarak 3 boyutlu çekim ve 3 boyutlu film teknolojisi yaygınlaşmaya başlarken şimdilerde ise IMAX teknolojileri buna ek olarak hareketli koltuk sistemleriyle beraber 4DX teknolojileri gibi birçok teknoloji hem film sektörüne gösterilen ilginin artmasını hem de sinema gişe oranlarının geçmiş dönemlere göre %70 artış sağlamasını sağladı. Sektörde yaşanan tüm bu gelişmelerin oluşturduğu ilgi artışıyla beraber efsane film serilerinin de sayısının bir hayli artış gösterdiğini söylemek gerek. Artan ilginin gişe oranlarını arttırması ve sektörün bu alanda büyük bir yükselişe geçmesi birçok dev markanın da artık yatırımlarını bu alana yönlendirmesini sağladı. Sinema sektörüne son yatırım yapan firmalardan birisi ise Apple oldu.

Erken Gösterim Dönemi Başlıyor

iTunes üzerinden kullanıcılara ücretli vizyon filmleri sunan Apple film bölümünün beklenen ilgiyi görmesiyle beraber Apple’ın bu alanda yepyeni bir yatırım üzerinde çalışmaya başladığı da duyuruldu. Apple tarafından yapılan açıklama ile beraber artık kullanıcıların da çok merakla beklenen filmleri vizyon tarihi öncesinde erken erişimle iTunes üzerinden izleyebilecekleri belirtildi.

iTunes

Şu an için sadece eleştirmenler ve genele yapımcıların davetlisi olan kişiler için kullanılan sistemin artık Apple sayesinde sıradan Apple kullanıcılarına bile sunulacak olması şimdiden markaya gösterilen ilginin artmasını sağladı.

Sistemi İşleyişi Açıklandı

Yeni sistem için Apple’ın hala anlaşma çalışmalarına devam ettiği belirtilirken yeni sistemin nasıl kullanılacağı konusunda da beklenen bilgiler verilmeye başlandı. iTunes üzerinden erken erişimli filim hizmeti için sunulacak olan sistem ise oldukça basit. Apple çok beklenen filmlerin vizyon tarihinden bir gün önce iTunes üzerinden yayınlanmasını sağlayacak.

iTunes üzerinden filmleri erken erişimle vizyondan önce izlemek isteyen kullanıcılar ise standart ücretlerin daha üstünde bir ücret ödeyerek filmin ilk gösterim biletini alıp iTunes üzerinden filmleri izleyebilecek. Apple’ın bu konuda temasları devam ederken ücretin ne kadar yüksek olacağının açıklanmaması ve Apple’ın yeni sistem için henüz resmi açıklamayı da yapmaması şu an için yeni sinema sisteminin beklemede olduğunu gösteriyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?