iTunes, Apple’ın en köklü servislerinden biri olarak biliniyor. Uzun yıllardır markanın içeriklerini ve bazı servislerini sunduğu bir platform olarak bilinen iTunes, son dönemde ise önemli değişikliklerle gündeme gelmeye başladı. Bir ara App Store desteği kaldırıldı.

Hemen sonrasında yeniden açıldı. Bu ve benzeri birçok farklı adımın atıldığı ve iOS 11 sonrasında iTunes sisteminin değişmeye başladığını gördük. Tüm bunlar bir yana şimdilerde popüler servisin tamamen desteğinin son bulması gündemde. İddiaların ortaya çıkmasının nedeni ise Apple’ın müzik endüstrisindeki bazı otoritelere gönderdiği mesajlar.

iTunes Servisleri Kapatılabilir

Gönderilen mesajlarda iTunes LP’lerinin sonlandırılacağı üzerinde duruluyor. Mesajın tüm içeriği belli değil ancak iTunes LP sisteminin son bulmuş olması, önemli bir yatırımın başarısız olması anlamına geliyor. Apple’ın neden böyle bir adım attığı konusunda da bazı tahminler var. İlk tahmin servisin sıradanlaşmış olması. Uzun yıllar kullanılması ve son adımların da fark yaratmamış olması, iTunes servisi için sonun başlangıcının geldiğini gösteriyor.

iTunes

Büyük umutlar bağlanarak sunulan iTunes LP’ler için desteğin son bulacağının açıklanması da sonun başlangıcının ilk adımı olarak değerlendiriliyor. Hala kesin bir bilgi yok ancak bundan sonraki adımın tamamen iTunes servisini kapatmak olduğunu görebiliriz. Apple’ın bunun için resmi açıklama yapmış olması gerekiyor. Şu an için resmiyete dayanan bir bilgi olmadığı için daha detaylı bilgiler veremiyoruz. Sadece tahmin ve bir uyarı mesajı üzerine bilgiler vermek mümkün oluyor.

İlginizi Çekebilir: iOS 12 için Bir Konsept Videosu Daha Yayınlandı

İLGİLİ HABER:  Eski iPhone Modelleri İçin Yeni İndirimler Açıklandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?