iTunes İçeriklerinde HDR Desteği Bir Kez Daha Gündemde

0
50
iTunes HDR

Apple’ın merakla beklenen sorulara cevap sunacağı etkinlik için sadece sayılı günler kaldı. Sadece birkaç gün sonra 12 Eylül tarihinde markanın yeni teknolojilerini tanıttığı etkinliğine geçiş yapılacak. Etkinlikle beraber yeni iPhone modellerinin ortaya çıkacağını zaten biliyoruz. Bunun dışında ortaya çıkacak teknolojilerin hangileri olacağı konusunda ise bir bilgi bulunmuyor.

Özellikle telefonların ve Apple Watch 3 akıllı saatlerinin dışında geri kalan teknolojiler biraz sürpriz olacak gibi. Burada kilit ürünlerden birisi ise yeni Apple TV olacak. Çok geç kalınmış olsa da artık Apple’ın 4K desteği ve HDR mod desteğine sahip olacak yeni cihazlarının tanıtımının yapılması bekleniyor. Bu beklentiyi doğrulayan detaylar ise sürekli gelmeye devam ediyor.

HDR Kodları Görüntülendi

Daha önce geliştiriciler iTunes içeriklerinde HDR desteğine sahip olan içeriklerin görüntülenmeye başladığını belirtmişti. Bazı içeriklerin seçiminde kalite olarak dikkat çeken yeni mod desteğinin sonradan düzenlendiği ve HDR sayfalarının kaldırıldığını görmüştük. Şimdi ise HDR destekli içeriklerin iTunes üzerinde yer aldığı kodlarla doğrulandı. Son beta sürümlerinden sonra Brezilyalı bir geliştirici söz konusu kodların dizinlerini yayınladı. Yayınlanan dizinlerle beraber HDR destekli olarak gösterilen içerik bölümlerinin yer aldığı görülüyor.

iTunes HDR

Ayrıca kod dizini üzerinde HDR için özel bir alan ayrıldığı da görülüyor. Bu demek oluyor ki Apple’ın yeni teknolojilerine yazılımsal olarak uyum süreci çoktan başlamış, hatta tamamlanmış. Geri kalan detayları öğrenmek için ise yeni Apple TV ürününün tanıtılmasını beklememiz gerekiyor. HDR mod desteğinin tanıtılmasının ardından nelerin değişeceği konusunda ise net bilgiler almış olacağız. Bunlar için 12 Eylül tarihinde yapılacak olan tanıtımı takip edeceğiz. HDR desteği ve 4K desteği için detayları sizlerle paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Steve Jobs Tiyatrosu Tahmin Edilenden Daha Kapsamlı Olacak

İLGİLİ HABER:  Windows 10'da Cihazımı Bul Özelliği Nasıl Kullanılır?

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?