iTunes 12.6.3 Yeniden Kullanıma Açıldı

0
159

Apple, WWDC 2017 etkinliğinden sonra birçok konuda önemli değişikliklere imza atmıştı. Teknoloji devinin bu noktada aldığı en radikal karar, App Store mağazasını yenilemesi ve bundan sonrası için yeni işleyişlere adım atması olmuştu. App Store uygulamasının bu değişiminden iTunes de nasibini almış ve yayınlanan iTunes 12.7 sürümüyle beraber, iTunes dahili App Store özelliğini kaybetmişti. Apple’ın kararı kimi kullanıcılar tarafından beğenilirken, birçok iş ortağının hala içerik indirme konusunda eski sürümlerde kaldığı ve farklı yöntemlere başvurduğu ortaya çıktı. Hala yazılım yüklemek için kullanılan sisteme Apple tarafından da bir müdahale geldi.

iTunes 12.6.3 Sürümü Geri Geldi

Teknoloji devi iTunes 12.6.3 sürümünü yeniden yayınladığını açıkladı. Apple’ın iTunes 12.6.3 sürümünü yeniden yayınlanmasının ardından tekrar iTunes App Store bağlantısı sağlanmış oldu. iTunes 12.6.3 sürümünün tekrar kullanıma açılmış olmasıyla beraber resmi olarak iTunes üzerinden App Store kullanıma açılmış oldu. Yazılım indirme, uygulama yükleme gibi imkanların yeniden açılması sonrasında iTunes 12.7 sürümünün nasıl devam edeceği konusu da merak edilmeye başlandı.

iTunes 12.6.3

Şu an eski sürüm olmasına rağmen iTunes 12.6.3 serisine geri dönen kullanıcıların, uyarı mesajları ya da yükselme bildirimleri almayacakları açıklandı. Yani hala güncel sürüm olarak iTunes 12.7 karşımıza çıkacak olsa da bir süre iTunes 12.6.3 tercihen sorunsuz kullanılabilecek gibi duruyor.

Öyle ki bu sürüm iOS 11 ve tüm yeni iPhone modelleriyle de uyumlu olarak yayınlandı. Yani akıllı telefonlarda da bir sorun oluşmayacağı düşünülüyor. Fakat bu kullanımın ne kadar süre boyunca sorunsuz bir şekilde devam edeceği konusunda bir bilgi yok. Değişen bir durum olursa haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Face ID Teknolojisi Genişletiliyor

İLGİLİ HABER:  App Store araması çalışmıyor mu? İşte çözümü

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?