Sony şirketi yapmış olduğu bir açıklamada artık Xperia Z serisine devam etmeyeceğini bunun yerine artık Xperia X serisi ile yola devam edeceğini ifade etmişti. Sony şirketi Xperia Z serisini çıkarttıktan sonra kazancını oldukça arttırdı. Yeni tanıtmış olduğu akıllı telefonu Sony Xperia X serisinde de Z serisi kadar kazanç elde etmeyi düşünüyor.

Yapılan açıklamalara baktığımız zaman Sony Xperia X telefonunu sahip olduğu özelliklere baktığımız zaman üst düzey bir telefon olduğunu görüyoruz. 21 mp arka, 12 mp ön kameraya sahip olan bu telefon 1080p çözünürlüğüne sahip 5,1 inç boyutunda bir ekrana sahip olarak geliyor. Bununla beraber 3 GB RAM’e sahip ve işlemci olarak da Snapdragon 820 kullanıyor.

Telefonun özelliklerine baktığımız zaman Samsung Galaxy S7 ve Sony Xperia Performance gibi telefonlar gibi üst düzey bir telefon olduğunu görebiliyoruz. GFXBench listesinde Sony F8331 kod adıyla görünen telefonun henüz bir karşılığının bulunmamasıyla beraber X serisinin yeni modeli Xperia X2 olması bekleniyor. Sony şirketinin Z serisinde de sıraya takip ederek ilerlediğini düşünürsek büyük bir ihtimal ile X2 ile olarak karşımıza çıkar. Tahminlere baktığımız zaman Sony bu telefonunu IFA 2016 fuarı ile tanıtacağı söyleniliyor. Eylül ayında düzenlenecek IFA 2016 fuarında bu tahminin doğru olup olmadığını göreceğiz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?