İşte Olası AirPods 2 Özellikleri

0
186

Apple’ın kablosuz kulaklık modeli olan AirPods, iPhone X tanıtımından bu yana konuşulmaya devam ediyor. Daha önce AirPods 2 kulaklıkları için birçok iddia gündeme geldi ve yeni kulaklıkların sunabileceği yenilikler üzerinde durulmaya başlandı. Bugün itibariyle ise yeni kulaklık modellerinin olası özelliklerine ilişkin paylaşımlar ortaya çıktı.

Bir yandan AirPods 2 kulaklık modelinin doğrulandığını görmek mümkün oldu bir yandan da beklenen özellikler ortaya çıkmış oldu. Yeni kulaklık modeli için neler bekleniyor? Bugün ortaya çıkan özellikler neler? Detaylara geçiş yapalım.

AirPods 2 Nasıl Özelliklere Sahip Olacak?

Yeni kulaklık modelinde ilk önemli değişikliği Siri üzerinde yapılması bekleniyor. Siri sanal asistanının kullanımının değiştirileceğinden söz ediliyor. Buna göre kullanıcıların artık Hey Siri komutunu çalıştırması mümkün olacak. Kulaklıklara çift tıklama geride bırakılacak ve sadece Hey Siri komutu ile Siri harekete geçirilebilecek. Aynı durum müzik oynatma listelerinin kontrolleri, ses kontrolleri ve benzeri komutlar içinde geçerli olacak.

Bunun dışında kulaklıkların suya karşı korumalı tasarıma geçmesi beklentisi var. Sıçralamalara ve damlamalara değil, doğrudan su içerisine düşmeye kadar koruma sağlanmış olacak. Muhtemelen IP67 sertifikasının sunulduğunu göreceğiz. Değişiklikler bununla sınırlı kalmayacak.

AirPods 2

Bunun yanı sıra kulaklıkların içerisinde yer alan çiplerinde değişiklik gösterdiğini göreceğiz. Yeni kulaklıklar içerisinde W2 çiplerini göreceğiz. Böylelikle bağlantı kurulması ve daha sağlıklı bağlantı kullanımının sağlanması mümkün olacak.

Tüm bunlarla beraber AirPods 2 kulaklık serisinin kablosuz bağlantısında da değişikliklere gidildiğini göreceğiz. Muhtemelen bu sene içerisinde satışa sunulacak olan kablosuz şarj stantları için destek gelmiş olacak. Tüm bu özellikleriyle beraber yeni kulaklıkların yıl sonuna doğru satışta olması beklentisi var. Tabii ki yine stok sorunları ve benzeri sorunlar yaşanmayacak olursa. Aynı durumu ilk kulaklık modelinde de görmek mümkün olmuştu.

İLGİLİ HABER:  Apple AirPods 3.7.2 Güncellemesi Yayınlandı

İlginizi Çekebilir: Günün Ücretsiz iOS Uygulamaları (22 Şubat)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?