İşte iPhone X Batarya ve RAM Bellek Kapasitesi

0
110
iPhone X

Apple’ın özel akıllı telefon modeli olarak tanıtılan iPhone X akıllı telefonlarının resmi tanıtımının üzerinden epey bir zaman geçti. Telefonların tanıtımının yapılmasına rağmen, Apple’ın önemli konularda ise detay paylaşımı yapmadığını gördük. Markanın yeni akıllı telefonlarında merakla beklenen birçok detayda açıklanmadı.

Bunların başında ise batarya kapasiteleri ve bellek miktarları geliyor. iPhone 8 ve iPhone 8 Plus akıllı telefonlarında da bu açıklama çok geç yapılmış ve telefonların net olarak batarya kapasitesi, tanıtım tarihinde ortaya çıkmamıştı. Tanıtımdan 1 hafta sonra ortaya çıkan iPhone 8 ve iPhone 8 Plus batarya bilgilerinden sonra, bu kez iPhone X telefonlarının bataryası ortaya çıktı.

iPhone X Batarya Kapasitesi Nasıl?

Bugün ortaya çıkan ve resmi modelin kod numarasıyla oluşturulmuş olan TENAA kayıtlarına göre iPhone X akıllı telefonlarının 2716 mAh değerinde bataryaya sahip olduğu görülüyor. iPhone 8 Plus modelinden bile daha yüksek bir kapasite olmuş olsa da henüz Apple’ın istenen seviyeye ulaşamadığını da görüyoruz.

iPhone X

Özellikle 3000 mAh değerinin altında bir batarya kapasitesinin konuşuluyor olması epey bir dikkat çekecek gibi duruyor. Pil yönetimini nasıl yapar? iOS 11 fiziksel kapasite farkını kapatabilir mi? Cevaplar net değil. Kesin olan nokta ise batarya kapasitelerinin 3000 mAh standart değerlerine çekildiği akıllı telefon dünyasında, Apple yine bekleneni veremeyecek.

Bunun dışında RAM bellek kapasitesi konusunda da bilgiler verelim. Yine aynı TENAA başvurusu üzerinden görülen detaylara göre 3 GB RAM bellek kullanımı tercih edilmiş. iPhone 7 Plus modelinden beridir devam eden 3 GB RAM bellek tercihinin değişiklik gösterip göstermeyeceğini ise bilemiyoruz. Öyle ki bellek teknolojisi belli değil.

İlginizi Çekebilir: macOS High Sierra Final Nasıl Yüklenir? Hangi Modeller Güncelleme Aldı?

İLGİLİ HABER:  Daha çıkmadan iPhone 7'nin çakması yapıldı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?