iPad Mini 5

Apple’ın uygun fiyatlı yeni bir tablet modeli sunacağı konusunda sürekli yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Markanın uygun fiyatlı tablet modelinin iPad Mini 5 serisi olacağı ise birkaç aydır gündemde. Daha önce iPad Mini 5 modeli için bazı bilgiler paylaşmış ve çıkış tarihi konusunda paylaşılan tahminlere yer vermiştik.

Uzun süredir konuştuğumuz iPad Mini 5 serisi için şimdi ise yeni görseller yayınlandı. Markanın seri üretime geçtiğinin iddiası üzerine paylaşılan görseller ise çok önemli detayları ortaya çıkardı.

iPad Mini 5 Tasarımı Nasıl Olacak?

iPad Mini 5 tablet modelinde kullanılacak kasaya ait olduğu belirtilen görseller, tek arka kameranın kullanıldığı bir tablet serisine yer verileceğini gösteriyor. Köşeye konumlandırılacak olan tek arka kamera ile gelecek olan tabletin, 3,5 mm kulaklık jakını kullanmaya da devam edeceğini söyleyebiliriz. Tabletin ön kısmı konusunda çok bir bilgi yok.

iPad Mini 5

Ekran tasarımının nasıl olacağı net değil ancak kasa üzerinden bir çıkarım yapacak olursak 9.7 inçlik bir tablet sunulacak. Ekranın yerleştirileceği alana baktığımız zaman ise daha geniş yüzeye sahip olan bir ekranın kullanılacağını görüyoruz. Muhtemelen 2018 iPad Pro serisi kadar değil ancak kendi sınıfının bir önceki nesline göre daha ince bir tablet sunulacak.

iPad Mini 5

Yine çerçevelerin de daha ince olmasını bekliyoruz. Henüz donanım özellikleri ve ekranının teknik özellikleri konusunda ise bir bilgi bulunmuyor. Parmak izi sensörü, Face ID sistemi ve benzeri teknolojiler konusunda bilgi almak için de bir süre daha beklemek gerekiyor. Zaman içerisinde bilgiler gelmeye devam edecektir.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?