İşte İlgi Uyandıran iPhone Z Konsepti

0
463
iPhone Z

Katlanabilir akıllı telefonlar artık sürpriz olmaktan çıkmaya başladı. Bu alanda sürekli yeni bir yatırımın yapıldığını ve sürekli olarak iddialı akıllı telefonların tanıtıldığını görüyoruz. Bu konuda en iddialı modeller ise Samsung’un Fold serisi ve Huawei tarafından sunulan Mate X serisi oldu. İki güçlü marka tarafından atılan adımların arkasından şimdi ise gözler Apple’a çevrilmiş durumda.

Katlanabilir bir iPhone modelini tanıtıp tanımayacağı merakla beklenen Apple için özel konsept videoları da yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Caviar tarafından iPhone Z adı verilen katlanabilir bir iPhone modeli için konsept çalışması paylaşıldı. Markanın yeni akıllı telefonlarının nasıl bir tasarım kullanabileceği konusunda fikir veren video, iddialı bir modeli işaret ediyor.

iPhone Z Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak?

Diğer katlanabilir akıllı telefon modellerinden farklı olarak iPhone Z akıllı telefonlarının 3 katlı olduğu görülüyor. Konsept videosuna baktığımız zaman üç katlı bir telefon sunulacağını görüyoruz. Telefonu bir merdiven gibi açtığınız zaman çok geniş ekranları göreceğiz. Böyle bir durumda, yani telefonlar tamamen açıkken 10.4 inçlik bir ekran boyutuna ulaşıldığını göreceğiz.

10.4 inçlik ekran boyutunun tabletleri aratmayacak bir boyut olarak değerlendirilebileceğini belirtelim. Bunun dışında telefonu tamamen katladığınız zaman ise ekran boyutunun 6.6 inç gibi bir boyuta düştüğü görülüyor. Fakat bu durumda da telefon oldukça kalın bir kasayla karşımıza çıkıyor.

Tablet modu olarak bilinen bir modla beraber stant şekline de dönüşebildiği vurgulanan iPhone Z akıllı telefonlarının teknik özellikleri konusunda ise çok fazla detay yok. Telefonların teknik özellikleri kısmında hangi işlemcilere sahip olacağı ve ekran özelliklerinin neler olacağı gibi detaylar için beklemek gerekiyor.

Yeni akıllı telefonların konsept çalışmasının ne kadar gerçeği yansıtacağı ise tartışılır. Şu an için böyle bir akıllı telefon sunulması pek mümkün değil gibi gözüküyor. Fakat Apple’ın katlanabilir akıllı telefonları için planları olduğu da kesin. Muhtemelen farklı bir seri sunulması söz konusu ancak beklenen model iPhone Z olarak anılan bu model mi olacak bilinmez.

İLGİLİ HABER:  Pangu: iOS 9.3.2 jailbreak çok yakında çıkacak/YAYINLANDI

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?