Apple, bu sene kendi için bir ilgi denedi. Marka yaptığı çalışmalarda genelde güvenliği parmak izi üzerinde kurmayı amaçladığını gösteriyordu. Fakat iPhone X akıllı telefonlarından sonra markanın parmak izi sensörlerine veda ederek yüz tanıma sistemine geçtiğini gördük. Face ID olarak adlandırılan ve TrueDepth kamer sistemiyle yönetilen yüz tanıma teknolojisine geçiş yapan Apple’ın, bu şekilde bir sınıf atlamayı başardığını da gördük. Son yılların en başarılı güvenlik sistemlerinden biri olarak değerlendirilen yüz tanıma sistemini sorunsuz bir şekilde uygulamayı başaran Apple’ın, bu kez tablet modellerinde de aynı teknolojiyi kullanacağı ortaya çıktı. iPhone X sonrasında yeni aday 2018 iPad Pro.

2018 iPad Pro Nasıl Bir Görüntüye Sahip Olacak?

iPhone X akıllı telefonlarında kullanılan yüz tanıma sisteminin tasarımsal olarak da bir hayli konuşulduğunu biliyoruz. Nitelikler bir yana tasarımsal olarak da iPhone X akıllı telefonlarında tam ekran kullanımı yapıldığını fakat çentik bölümü olarak gösterilen özel bir kamera bölümünün ayrıldığını gördük.

2018 iPad Pro modelinde de benzer bir sistem kullanılacak. 2018 iPad Pro tabletlerinde de yine çerçevesiz yapı kullanılacak ve tabletlerin Home tuşu ana ekrandan kaldırılacak. Bunun yerine getirilecek olan yüz tanıma sistemi de yine iPhone X modelinde olduğu gibi çentik bölümünde tutulacak. Tabii ki kullanım alanı çok daha geniş olduğu için çentik bölümünün biraz daha uzun ve göze çarpmayan bir yapıya sahip olduğunu göreceğiz.

İddiaların ortaya çıkmasının hemen ardından 2018 iPad Pro modelinde yüz tanıma sisteminin nasıl gözükeceğini gösteren tasarım çalışmaları da ortaya çıkmaya başladı. Son olarak Apple’a oldukça yakın olduğu bilinen bir tasarımcının yeni 2018 iPad Pro modeli için yaptığı konsept çalışması yayınlandı.

Bu yeni konsept çalışmasıyla beraber Apple’ın düşüncelerinin görseller ile yansıtıldığını gördük. En azından teknoloji dünyasında 2018 iPad Pro modeli için hazırlanan bu konsept çalışmasına oldukça benzer bir cihaz beklentisi var. Apple’ın yine sürpriz yapıp yapmayacağını ise göreceğiz.

İLGİLİ HABER:  Akıllı Telefon Satışlarında Apple Samsung'u Geçti!

İlginizi Çekebilir: iPhone X ve iPhone 8 Modellerinde YouTube Sorunu

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?