iPod touch 7 ile Apple Watch Kullanılabilir Mi?

0
208

Apple, kendi ürünleri arasında bir zincir oluşturarak kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça başarılı. iPhone akıllı telefonlarınızla akıllı saatlerinizi, Mac cihazlarınızı, AirPods kulaklıklarınızı kolayca eşleştirebiliyorsunuz.

Fakat kısa süre önce tanıtımı yapılan iPod touch 7 modeli için bu kural biraz daha esnetildi gibi duruyor. Öyle ki iPod touch 7 serisine destek veren ürün sayısı az. Burada en çok merak edilen ise Apple Watch akıllı saatlerinin yeni cihazla uyumlu olup olmadığı.

Kullanıcılar şöyle düşünebilir; Apple Watch akıllı saatlerinden herhangi birini alıp, iPhone olmadan daha ucuz bir cihaz olan iPod touch 7 ile kullanabiliriz. Ne Yazık ki bu durum mümkün değil. Hemen sorunun cevabına geçelim.

Apple Watch Desteği Bulunmuyor

Yeni cihaz, Apple Watch akıllı saatlerine uyumlu değil. Bunun için yeni cihaza Apple Watch akıllı saatlerinin uygulamasını yüklemek gerekiyor. Ne yazık ki bu uygulama sadece iPhone akıllı telefonları için geçerli.

Bu nedenle App Store uygulama mağazasına girseniz bile iPod touch 7 için Apple Watch uygulamasını indirmeniz mümkün olmuyor. Apple Watch şu an için sadece iPhone akıllı telefonlarına yüklenen bir uygulamayı destekliyor.

iPod touch 7

Her ne kadar LTE sürümü olsa da saatin mutlaka iPhone akıllı telefonlarıyla bağlantı kurması gerekiyor. Ne yazık ki yeni cihazda bu sorunu çözmüş değil.

Kısacası sorunun cevabı hayır. Ne yaparsanız yapın, Apple bir düzenleme yapmadığı sürece yeni nesil iPod touch cihazında da Apple Watch akıllı saat modellerini kullanmanız mümkün değil. Bunun için ekstra bir izin ya da uyarlanmış bir uygulama yayınlanması gerekiyor. Bunu bilerek satın alım gerçekleştirmek daha mantıklı olacaktır.

İLGİLİ HABER:  Bir Dönem Sona Erdi! iPod Nano ve iPod Shuffle Artık Satılmayacak

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?