iPod Touch 7 için Depolama Alanı Seçimi Nasıl Olmalı?

0
144

Apple’ın en yeni ürünü olan iPod Touch 7, şu an için ülkemizde de satışa çıkmış durumda. Apple’ın yeni serisinin satışa çıkmasının ardından, yeni cihaz için birçok soru gelmeye başladı. Mümkün olduğunca bu sorulara cevap vermeye çalışıyoruz. Daha önceki yazılarımızda iPod Touch 7 modeline ilişkin inceleme yazımızı yayınlamıştık.

Ne gibi özelliklerin değiştiğine ve nelerin yeni olduğuna ilişkin detaylara bu yazımızdan ulaşabilirsiniz. Bunun dışında yeni modelde hangi renklerin tercih edilebileceği konusunda da bilgiler vermiştik. Bu yazımızda ise depolama alanı konusunda bilgi vereceğiz. Hemen yeni serinin depolama alanı seçeneklerine ve hangisini almanın daha mantıklı olacağı konusuna gelelim.

Bakınız: iPod Touch 7 İncelemesi

Bakınız: iPod Touch 7 Renkleri

iPod Touch 7 Depolama Alanı Seçenekleri

Yeni seride 3 farklı depolama alanı seçeneğine yer veriliyor. Geçen nesilde sadece 32 GB ile 128 GB seçenekleri vardı. Fakat bu modelde 256 GB depolama alanı seçeneğine de yer verildiği açıkladı. Haliyle hangi alan konusunda seçim yapılacağı soru işareti oldu.

32 GB Depolama: 32 GB depolama alanı seçeneği çok fazla önerilmiyor. Eğer çok fazla oyun, uygulama kullanmıyor ve çok geniş bir müzik arşiviniz yoksa bu depolama seçeneğini seçebilirsiniz. Fakat şunu unutmamak gerekiyor ki 32 GB depolama alanının içerisinde 1-2 GB gibi bir alanda işletim sistemi bulunuyor.

Yani kullanılabilir alanı 30, hatta belki 29 GB olarak düşünmeniz gerekebilir. Bu alan size yeterli geliyorsa, fiyat konusunda en ideal ürün bu. Fakat dediğimiz gibi çok fazla bir alanı yok. Bu modelin fiyatı 1.599 TL olarak açıklandı.

7. nesil iPod Touch

128 GB Depolama: En ideal depolama alanı olarak karşımıza çıkan 128 GB, genelde yeterli geliyor. Çok fazla oyun ve uygulamanız yoksa ve Spotify gibi müzik servislerini kullanıyorsanız, 128 GB alan size yetecektir. İdeal alan olarak önerilen depolama alanı 128 GB belirtelim. Bu modelin fiyatı ise biraz daha yüksek. Apple tarafından yapılan açıklamaya göre bu modelin fiyatı 2.499 TL.

İLGİLİ HABER:  Çalınan iPhone, iPad, Apple Watch veya MacBook'un içeriği uzaktan nasıl silinir?

256 GB Depolama: En yüksek depolama alanı olarak karşımıza çıkan 256 GB depolama alanı, iPod Touch 7 ile hayatımıza girdi. Serinin eski modellerinde böyle bir depolama alanına yer verilmemişti.

iPod Touch 7

Eğer yüksek bir arşiviniz varsa ve iTunes yedekleriniz çoksa, bu durumda hiç sorun yaşamamak adına 256 GB depolama alanını tercih edebilirsiniz. Fakat bu kez fiyat bölümü karşınıza çıkacak. Fiyat kısmında 3.399 TL gibi bir rakam vermeniz gerekiyor.

Depolama alanlarında sunulan seçenekler ve bu seçeneklerin fiyatları görüldüğü gibi. Size en uygun olan modeli belirleyebilirsiniz. Burada en büyük sorun, fiyatın çok değişmesi.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?