Yavaş yavaş popülaritesini yitiren cihazlar arasında yer alan iPod, artık çok fazla tercih edilmiyor. Buna karşın uzun ömürlü olması ve servis desteği ile güncelleme desteğinin devam ediyor olması da hala iPod modellerinin tercih edilmesini sağlıyor. Mevcut iPod kullanıcıları için ise en çok dikkat çeken kısım servis desteği. Bu konuda da Apple’ın diğer cihazlarında olduğu gibi genel bir servis ve onarım sistemi benimsediğini görmekteyiz.

iPod’um için Tamir Hizmeti Alma

Apple, iPod kullanıcılarına hemen hemen her konuda destek veriyor. Bunun için birkaç farklı yöntem sunuluyor. İlk çözüm yolu iPod cihazınızı servise götürmek değil. Her kullanıcının yaşadığı ve genel sorunlar için bazı destek makaleleri bulunuyor. Sorununuzu ilk olarak bu makaleler üzerinden çözmeye çalışabilirsiniz. Yazılım ve güncelleme sorunları bu şekilde çözülebiliyor.

Product Red iPod Touch

Servise Ulaşmak

Sorun makaleler ve destek bölümü üzerinden çözülmeyecek cinsten bir sorunsa ya da çözülmediyse servis desteği alabilirsiniz. Bunun için bir destek ihtiyacı başlatacağınız gibi servis randevusu da alabilirsiniz. Ekran çatlaması, pil durumu ve benzeri sorunlarda direk olarak servis randevusu almak gerekir. Buradan iPod servis randevusu için sayfaya ulaşabilirsiniz.

Maliyetimiz Ne Olacak?

Diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi iPod modelleri için de garanti durumu aynıdır. Eğer cihazınız garanti içerisindeyse ve yaşadığınız sorun da garanti kapsamı içerisinde karşınıza çıkan bir sorunsa, bu durumda ücretsiz olarak onarım hizmeti almanızın önünde bir engel olmayacak. Fakat ekran çatlağı gibi garanti dışında kalan bir durum söz konusuysa, bu durumda da ücretli olarak hizmet almanız gerekiyor.

Ücretin ne kadar olacağı ise tamamen hasar durumuna bağlıdır. Hasarınızın durumuna göre daha yüksek veya daha düşük onarım ücretleri ödersiniz. Ekran için farklı, kasa hasarları için farklı, diğer sorunlar için farklı ücretler karşınıza çıkacaktır.

Servis Onarım Süresi

Servis onarım süresi için genel hatlarıyla bazı bilgiler var. Eğer Apple yetkili servis sağlayıcısı üzerinden hizmet alacaksanız, soruna göre temsilciye sormanız ve süre hakkında bilgi almanız gerekiyor. Eğer Apple Store’a götürdüğünüz bir ürününü varsa, bu durumda da 5 iş gününe kadar servis sürelerinden söz ediliyor. Tabii ki bu süre maksimum olarak 20 iş gününe kadar da çıkabilmekte.

Garanti Kapsamı Nasıl?

Garanti şartları tıpkı diğer Apple ürünlerinde olduğu gibi. Yine iPod modellerinde de 2 yıllık sınırlı Apple garantisi sunuluyor. Garanti durumu, kullanıcı hatalarına ve cihaz durumuna göre değişebilmektedir.

Pil Servis Durumu

Eğer pillerinizde bir kusur varsa, iPod kusurlu pilleri Apple garanti altında değiştiriliyor. Üretim hatası ya da benzeri pil hataları için ücretsiz değişim söz konusu.

Ekran Onarım Durumu

Ekran hasarları garanti dışındadır. Ekranınız kırılırsa ücretli olarak değişim yapmanız gerekecek. Bunun için iPod modelinize göre değişen ücretler ödüyorsunuz.

Servise Hazırlık

  • iPod için yedekleme yapın
  • Apple parola ve kimlik bilgilerinizi alın
  • Aksesuarlarınızı koruyun

llginizi Çekebilir: Mac Servis ve Onarımı Bilinmesi Gerekenler

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?