iPhone’unuzun Batarya Durumunu Öğrenme

0
3958

iPhone tanıtıldığı günden beri batarya konusunda çok eleştirilere maruz kaldı. iPhone 4 ve 4s’in 1 gün bile gitmediği yönünde geçtiğimiz yıllarda çok fazla söylentiler mevcuttu. (Aslında birazda doğrıı) Yeni nesil iPhone’larda artık bu batarya problemine yer vermemek için işletim sistemi daha stabil ve batarya daha uzun süre kullanım imkanı sunuyor.  iTunes kimi kullanıcılar için çok karışık olmakla birlikte kimileri içinse çok basit bir yazılımdan öteye geçemiyor. İşletim sistemi itibariyle kullanıcılara pek fazla ayarlarda değişiklik imkanı sunmayan iOS, iTunes’la birlikte kapalı bir işletim sistemi olarak geliyor. Dolayısıyla kullanıcıları alternatif programlar kullanmaya zorladı desek yeridir. iBackupBot uygulaması kullanıcıların sık olarak kullanmış olduğu iTunes’a alternatif bir program. iBackupBot programı iPhone, iPad, iPod Touch cihazlarınızın üzerinden iTunes yardımıyla aldığınız yedek dosyalarını görüntüleyebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz ve dışarı aktarabileceğiniz iBackupBot, yedek dosyaları üzerinde çalışmanıza olanak sağlar.

Ek olarak, iBackupBot sayesinde bataryanızın kaç kez dolduğunu, kaç kez şarj ettiğinizi ve bataryanın ömrünü görebiliyorsunuz.

battery2

Batarya kısmında bataryanın full kapasitesi 1430 olarak dizayn edilmiş fakat kullanım süresince elbette batarya ömrü kısalacaktır. Görselde görüldüğü gibi 1365’e kadar düşmüş. Bataryanın durumu da gösteren program, batarya ile ilgili daha detaylı bilgiler içermektedir.

İLGİLİ HABER:  Apple, iPhone Logosu İçerisine Sağlık Sensörlerini Entegre Etmeye Hazırlanıyor

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?