Apple’ın mobil işletim sistemi olan iOS’a kolay kolay virüs bulaşmıyor. Ancak Jailbreak işlemi yaptığınızda ya da üçüncü parti uygulamaları iPhone’a veya iPad’e yüklemeye çalıştığınızda, Apple’ın sizin için ördüğü güvenlik duvarının dışarısına çıkıyorsunuz demektir. Siz farkında olmasanız bile, başkaları tarafından cihazınıza kurulmuş olan uygulamalar sizin güvenliğinizi tehdit edebilir. iPhone’da ki fotoğraflarınız, notlarınız, şifreleriniz bu üçüncü parti uygulamalar ya da zararlı yazılımlar sayesinde çalınabilir.

App Store’da bulabileceğiniz System and Security Info adlı uygulama tam da bu işe yarıyor. iPhone’da Jailbreak’in yapılıp yapılmadığını ya da herhangi bir zararlı yazılımın bulunup bulunmadığını araştırıyor ve size bildiriyor. Ayrıca aynı uygulama sayesinde iPhone’un CPU,Ram tüketimi gibi kaynak tüketimlerini de hızlıca kontrol edebiliyorsunuz.

App Store’da kısa bir süreliğine %50 indirimde olan System and Security Info, şuanda 2,69TL‘ye satılıyor. Eğer iPhone’unuzda güvenlik tehditi olabileceğini düşünüyorsanız, yükleyip bir tarama yaptırmanızı tavsiye ederiz.

System and Security Info adlı uygulamayı indirmek için tıklayın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?