iPhone’unuza Mac Üzerinden Internet Olmadan Nasıl Bağlanılır?

0
42

iPhone kullanıcılarının sıklıkla kullandığı AirDrop veri transferi ve cihaz bağlantısı için rakipsiz bir uygulama. Ancak günümüzde geliştiriciler her geçen gün farklı aplikasyonlarla daha iyi bir hizmet sunmayı amaçlıyorlar. Örneğin artık internet bağlantısı olmadan ya da bluetooth üzerinden köprü kurulmadan veri transferi yapabildiğimiz uygulamalar gayet sıradan olmaya başladı. Son dönemlerde AirDrop için en büyük rakiplerin başında ise AirMount geliyor.

Hiçbir bağlantı portuna ihtiyaç duymayan bu AirMount ile iPhone ve Mac internetsiz bir senkronizasyon ağına bağlanıyor. Dolayısıyla her an dosya aktarımı, cihaz görüntüleme ve ortak kullanım mevcut oluyor. Bunu başarabilmek için ücretsiz olarak AirMount indirebileceğinizin altını çizelim. Fakat son derece yeni olmasından kaynaklanan bu ücretsiz sunumun kısa süre sonra sona erebileceği konusunda da bir uyarı yapalım. Bu yüzden elinizi çabuk tutarak AirDrop alternatifi bu uygulamayı biran evvel cihazlarınıza yükleyin.

Bağlantıyı yapabilmek için öncelikli olarak hem Mac hem de iPhone sahibi olmanız gerekiyor. İki cihazınıza da AppStore üzerinden ayrı ayrı uygulamayı yükleyerek başlayın.

  • AirMount Mac ve iPhone yükleme işlemi bittikten sonra uygulamanın cihazlarda göründüğünden emin olun.
  • AirMount çalıştırırken ilk sefere özgü olarak Bluetooth’un açık olduğunu ve internet bağlantısının aktif olduğunu kontrol edin. Bu bağlantılara ikinci seferde ihtiyaç duymayacaksınız.
  • Cihazların birbiriyle eşleşmeleriyle birlikte Mac üzerinde bir pencerede iPhone’unuza ait dosyaları görmeniz mümkün olacak.
  • Önceliğin resim, video ve müzik dosyalarında olması özellikle 16 GB iPhone modeli kullanıcıları için büyük bir şans.
  • AirMount Drive olarak sunduğu depolama alanı sayesinde aynı zamanda size daha geniş bir hafıza seçeneği sunuyor.
  • İstediğiniz transfer işlemini ya da görüntülemeyi iPhone ve Mac üzerinde internetsiz bağlantı vasıtasıyla yapabilmeniz mümkün.

Şu sıralar ücretsiz olan AirMount uygulaması mutlaka cihazlarınızda olması gereken uygulamalar arasında gösterilebilir. Bu yüzden elinizi çabuk tutarak hemen indirme işlemini tamamlayın. Kısa vadede ücretli olabilecek olan bu uygulamanın tadını ilk çıkaranlardan siz olun.

İLGİLİ HABER:  Apple ile Kevin Durant Ortaklığı Duyuruldu

Eğer uygulamalı anlatımla adımları tatbik etmek daha kolay olacaksa kılavuzun başında AirMount kullanımı hakkında detaylı bilgiye video aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?