iOS 13 işletim sisteminde ciddi sorunlar yaşanıyor. Ardı ardına gelen güncellemelerin ise sorunlara tam olarak çözüm oluşturamadığını söylemek yanlış olmayacaktır. iOS 13.1 güncellemesi ile sorunların çözüleceğini düşünmüştük. Fakat ilk büyük güncelleme sürümü de hatalara çözüm oluşturamadı. Hatta bu sürümle çok daha fazla hata ortaya çıktı. Bunların hemen sonrasında iOS 13.1.2 ve iOS 13.1.3 sürümü yayınlandı. Son sürümde hataların biraz olsun giderildiği düşünülüyordu ancak yine durum değişmedi. Bu kez “iPhone’unuz güncellenene kadar Ultra Geniş Bant kullanılamaz” hatası alınıyor.

iPhone’unuz güncellenene kadar Ultra Geniş Bant kullanılamaz Uyarısı Nasıl Çözümlenir?

Sorunun Reddit gibi forumlarda paylaşılmasının ardından Apple’ın gündemine de taşındığını söylemek gerekiyor. Firma tarafından yapılan açıklama sonrasında da sorunun kabul edildiği belirtildi. Hatta bu sorunu yaşayan kullanıcıların neler yapması gerektiği konusunda da bilgiler paylaşıldı.

iOS 13.1.3 hata

iPhone 11, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri içerisinde yer alan U1 çipleri nedeniyle ortaya çıktığı söylenen hata, şu an için sadece iPhone 11 akıllı telefonlarını etkiledi gibi gözüküyor.

Hal böyle olunca yeni modellerde yer alan hatanın nasıl çözüleceğine ilişkin olarak Apple tarafından rehber hazırlanması gerekiyordu. Hazırlanan rehbere baktığımız zaman hatanın giderilmesi için sistem yüklemesinin yenilenmesi gerektiği görülüyor. Yapılacak olan işlemlerden ve sorunun nasıl çözüleceğinden söz edeceğiz.

  • Aygıtınızı bilgisayara bağlayın.
  • Bilgisayarınızdan iTunes’u açın.
  • Eğer “Bu bilgisayara Güvenilsin mi?” şeklinde bir soru ile karşılaşırsanız, cihazınızın kilidini açmanız ve “Güven” seçeneğine dokunmanız gerekiyor.
  • Şimdi aygıtınızı seçmeniz gerekiyor.
  • iTunes’da “Özet” kısmına tıklayın.
  • CTRL tuşuna basılı tutarak “Güncellemeleri Denetle” sekmesine tıklayın.
  • Bilgisayarınız, güncel sürümü indirip yükleyecektir. İndirme ve yükleme işleminin tamamlanmasını bekleyin. Cihaz ile bilgisayarın bağlantısını kesmeyin.

Bu işlemlerin ardından yapılacak yeniden yükleme iPhone’unuz güncellenene kadar Ultra Geniş Bant kullanılamaz hatasını ortadan kaldıracaktır. Hatanın ortadan kalmadığını veya farklı bir uyarı metni sunduğunu görürseniz, mutlaka Apple destek birimleri ile iletişime geçmeyin deneyin. Bunun dışında sorunun kesin olarak çözülmesi için iOS 13.2 güncellemesini beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?