iPhone’un Üretildiği Yer İlk Kez Görüntülendi

0
130

iPhone’u Çin’de üreten firmalardan birisi olan Pegatron, ilk kez fabrikanın içinden bir görüntü paylaştı. iPhone’ların büyük bir bölümünü üreten Foxconn şirketinin yanı sıra Apple başka firmalarada üretimi paylaştırıyor. Çin’de üretimi gerçekleştiren bu firmalar, güvenlik önemleri nedeniyle fotoğraf paylaşmazlardı, ancak bu firmalardan birisi olan Pegatron ilk kez bir kare paylaştı.

50,000 Kişinin çalıştığı fabrikada, çalışanların üstleri fabrikaya girerken ve çıkarken aranıyor. Yeni üretimde olan iPhone modellerinin dışarıya sızdırılmaması için personellerin içeriye fotoğraf makinası ya da benzeri ürünleri sokması engellenmeye çalışılıyor. Aynı zamanda içeride de fotoğraf çekilmesini ve sızıntıların olmasını engellemek için ekstra önlemler alınıyor.

iPhone Üretilen Fabrika

Apple, fabrika çalışanları içinde bazı düzenlemeler getiriyor. Böylece, iPhone üretiminin yapıldığı Pegatron’da personeller haftada 60 saatten fazla çalışamıyorlar. Apple’ın bunun gibi düzenlemeleri sayesinde çalışanların standartları yükseltilmeye çalışılıyor.

İLGİLİ HABER:  Apple Campus 2 İnşaatı Neredeyse Tamamlandı

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?