Sitemize sürekli sorulan sorulardan birisi de iPhone’umu bul uygulaması. iPhone’umu bul uygulaması önceden iPhone ile gelmiyordu. Siz Apple store’den yüklüyordunuz. Artık iPhone’umu bul uygulaması kayıtlı olarak geliyor. Telefonunuzu kayıp ederseniz, çalındıysa veya evde unutursanız iPhone’umu bul uygulaması ile telefonunuzu bulabiliyorsunuz.

Buna rağmen, birçok kullanıcı halen iPhone’umu bul özelliğini kullanmıyor. Cep telefonu kaybolduktan sonra ise sıkıntı yaşıyor.

iPhone’umu bul uygulamasını açtığımızda, tüm Apple cihazlarımızı bulur.

iPhone, Macbook, iPad, iPod cihazlarımızı bulur.  Bir ipucu vereyim. Arkadaşınızın iphonu’nu kaydederseniz, arkadaşınızı da bulur. 🙂

iphone-bul3

Bu uygulamadan, isterseniz başkasıyla konumunuzu da paylaşabiliyorsunuz. Telefonunuzu bulduktan sonra, ekrandaki sesi çal  ‘a tıklarsanız, telefonunuz çalar. Yerini tespit edersiniz.

Kayıp modu açılsın mı, kısmına kendinize ait bilgileri yazdırabilirsiniz. Telefonu bulan kişi size ulaşabilir. Mesaj yazdırabilirsiniz. Örneğin; “Bu telefon benim. Yerini tespit ettim. Beni acilen ara” gibi bir mesaj işe yarayabilir. Yine bu ekrandan telefonu kilitleyebilirsiniz. Eğer bilgilerinizi yedeklemişseniz, telefonun içindekilerini silebilirsiniz. Bunları yaptıktan sonra, telefonu bulan kişi zaten sizi arar.

iphone-bul

Bu uygulama sadece iPhone için geliştirilmemiş.

Mac’imi bul kısmından da, iPhone için yaptıklarınızın aynısını Mac için de yapabilirsiniz.

Mac’i Sil, seçeneği biraz tehlikelş olabilir. Format atabilirsiniz.

Appleuzmani.net olarak bu uygulamayı kullanmanızı ve aktif etmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Sırf bu yüzden bile, telefonunuza en düşük paketten internet paketi alın.

Aşağıdaki linkten de iPhone’nunuzu bulabilirsiniz:

https://www.icloud.com/#find

Eğer uygulama cihazınızda yüklü değilse,

https://itunes.apple.com/tr/app/iphoneumu-bul/id376101648?l=tr&mt=8

adresinden indirip, kurabilirsiniz.


 

 

 

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?