Apple iPhone’lar aslında sahip oldukları kameraları ile neredeyse profesyonel fotoğraflar çekmeye hazırlar. Ancak iPhone’un kamera özelliklerinden çok daha iyi bir şekilde faydalanabilmek adına Pictar‘ın kamera gripini kullanabilirsiniz. Pictar, iPhone’u bu şekilde DSLR fotoğraf makinesine dönüştürebiliyor.

Her yıl akıllı telefon kullanımı biraz daha artıyor ve akıllı telefon ile yaptıklarımızda aynı şekilde çeşitleniyor. 2015 Yılı itibariyle çekilen fotoğrafların %70’inin akıllı telefonlarla çekildiğini göz önünde bulundurursanız, aslında Pictar’ın bu aracının ne kadar işe yarar olabileceğini de düşünebilirsiniz.

Pictar, grip yardımı ile iPhone ile daha iyi fotoğrafların çekilmesine yardımcı oluyor. Elde kullanımın daha rahat hale geldiği bu şekliyle grip kendisinden beklenileni verebiliyor. Sahip olduğu 5 butonu sayesinde de profesyonel bir fotoğraf makinesi hissi oluşturuyor.

iPhone Kamera Grip

Üzerinde bulunan Shutter butonu sayesinde yarım bastığınız zaman iPhone otomatik odaklama yaparken, tam bastığınızda da fotoğraf çekmeye başlıyor. Böylece, iPhone DSLR fotoğraf makinelerinin sahip olduğu bu özelliği kullanıcılara verebiliyor.

pictar kamera grip

Ön tarafındaki tekerlek sayesinde ise yine DSLR fotoğraf makinelerinde olduğu gibi iPhone kamerasında zoom yapılabiliyor. Sadece özellikleri bunla da yeterli değil, dilerseniz kamera gripin tuşlarının özelliklerini istediğiniz gibi değiştirebiliyorsunuz.

iPhone kamera grip ayrıca bir de selfie düğmesi barındırıyor ve böylece selfie çekimleri de çok daha kolay bir hale geliyor.

Sahip olduğu “Smart Wheel” düğmesi sayesinde ise iPhone’un çekim modları arasında kolaylıkla geçiş yapabiliyorsunuz. Örneğin, otomatik, portre, manzara, spor, kar, selfie ve video modları arasında geçiş bu şekilde çok kolay bir hale geliyor.

Pictar’ın en güzel yanı ise iPhone ile haberleşmesini çıkardığı ses dalgaları sayesinde yaptığı için ekstra hiç bir bağlantıya gerek duyulmuyor. Böylece iPhone’un şarjını kesinlikle tüketmiyor. Cihaz zaten iki adet pil ile 4-5 ay kadar çalışabiliyor.

İLGİLİ HABER:  iOS 11.4 Public Beta Yayınlandı! Nasıl Yüklenir?

Pictar Hangi iPhone Modelleri ile Uyumlu ?

Pictar şimdilik iPhone 4,5,6 serileri ile uyumlu. “S” serileri de tabi ki buna dahil. Ancak sadece iPhone 6S Plus ve iPhone 6 Plus modelleri ile boyutlarından dolayı uyumsuz.

Sizde Pictar sahibi olmak isterseniz en az 70 Dolar bağış karşılığında Kickstarter bağlantıları üzerinden satın alabilirsiniz. Pictar’ın satış bağlantısı için buraya tıklayabilirsiniz.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?