Iphone’larınızda Gizli Yer Açma Özelliği!

4
84

Iphone kullananlarda ki özellikle 16gb iphone kullananlarda artık herkesin çektiği ortak bir dert var; kapasite sorunu.

En ideal fiyatlı iphone olduğundan herkesin genel olarak aldığı model olan iphone 16gb kullanıcılarına kapasite konusunda fazlasıyla sıkıntı çektiriyor. Peki bu sorundan nasıl kurtulabiliriz?

Battery saver adındaki programın gizli bir özellği sayesinde, telefonunuzun önbelleğinde bulunan gereksiz çerez ve dosyaları telefonunuzdan yok edebilirsiniz. Bu mod telefonunuzdaki fotoğraf veya videoları yada müziklerinizi daha doğrusu hiçbirşeyinizi silmiyor. Sadece sizin farkında bile olmadığınız arkaplanda çalışan önbellek verilerini ve çerezleri telefonunudan siliyor. Yani siz işlem gerçekleştirildikten sonra bile farkına varmıyorsunuz.

Jailbreakli kullanıcılarda iCleaner uygulamasını zaten biliyorsunuzdur. Bu uygulamada aynı işlev gerçekleştiriyor. Fakat Jailbreak olmayan cihazlarda böyle bir yöntem yok. Yani var fakat IOS 9 da kalmıştı. İşte bu yöntem sayesinde sizde telefonunuzdaki boş alanı kat kat arttırabilirsiniz. Yöntemin detaylarını videomuzu izleyerek öğrenebilirsiniz.

Sorularınız veya görüşleriniz için sitemizdeki yorum kısmına veya videonun yorumlar kısmına yazarak, bizlerle iletişime geçebilirsiniz!

Diş beyazlatma

4 YORUMLAR

  1. Aslında bu özellik var. Cihazınızda az yer kaldığında (örn: 350MB) iTunes Store uygulaması üzerinden kalan alanınızdan büyük bir film kiralamayı deneyin (örn: 2.5GB). Kiralanıyor diyecek ancak sonunda yeterli alan olmadığı için hata verecektir. Ayarlarrdan saklama alanınızı kontrol ettiğinizde kalan hafıza alanınızın arttığını göreceksiniz. Bunu 2-3 kez deneyerek belli bir yere kadar alan kurtarabilirsiniz. iOS muhtemelen bu işlem sırasında hafızada yer harcayan geçici dosya kalıntılarını silerek yer açmaya çalışıyor olacak.

  2. Telefonunuzda yer açmanın en etkin yollarından biri:telefonunuzu son sürüme yükseltin,yükselttikten sonra telefonunuzu önce Itunes’ta mutlaka yedekleyin,sonra telefonunuzun her şeyini ayarlardan silin. Itunes’a yeniden bağlanıp yedeklemeyi geri yüklediğinizde daha önceki kullanılabilir alanın 2-3 katına çıktığını göreceksiniz. Daha önceki IOS sürümleri ve artıkları temizleneceği ve son sürümü telefona yüklenmiş olacağı için telefonunuz daha stabil çalışacaktır.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?