Apple’ın yeni akıllı telefonu iPhone X modeli için marka tarafından yapılan açıklamada 27 Ekim tarihi gösterilmişti. Artık 10 gün gibi bir süre sonrasında markanın yeni seri akıllı telefonlarını ön siparişe açacağı göreceğiz. Ön siparişlerin açıklamasının hemen ardından ise telefonların 3 Kasım tarihinde satışa çıktığını göreceğiz. Tanıtımda olduğu gibi şimdiye kadar verilen bilgi genelde bu yönde oldu.

Fakat bunun dışında Apple için felaket senaryoları da ortaya çıkmıyor değil. Her ne kadar takvim böyle açıklanmış olsa da markanın üretimlerde ve teslimat aşamasında yaşanan sorunlar nedeniyle gecikme durumuyla karşı karşıya kalabileceği belirtiliyor. Tüm bu iddialarla beraber Apple’ın iPhone X akıllı telefonları için ilk adımlarda atılmaya başlandı.

iPhone X İlk Teslimatları Gönderildi

Buna göre teknoloji devinin ilk siparişler için beklenen üretimi gerçekleştirdiği ve ilk üretimle beraber telefonların yavaş yavaş teslimat noktalarına gönderilmeye başlandığı belirtildi. İlk olarak iPhone X akıllı telefonlarının Hollanda ve Birleşik Arap Emirlikleri’ne gönderilmeye başlandığı belirtildi. İlk üretimde gönderilen akıllı telefon sayısının ise 46.500 adet olduğu belirtildi. Geçene seneki modellere göre bir hayli düşük tutulan teslimat miktarlarının ise sorunu doğruladığı görülüyor.

iPhone X

Markanın 27 Ekim tarihine kadar artık merkezlere gönderimlere başlayacağı ve 3 Kasım’a kadar yetiştirme konusunda önemli çalışmalar yapıldığı belirtiliyor. Fakat ilk rakamlara bakacak olursak, Apple hedefinden oldukça uzakta.

Teslimatları gerçekleştirmek için haftalık üretimi 4 katına çıkaran markanın, 3 Kasım tarihinde olmasa bile birkaç ay içerisinde tüm bölgelerde satışa geçeceği belirtiliyor. iPhone X akıllı telefonlarının ülkemize ne zaman geleceğini ise bilmiyoruz. Apple Türkiye tarafından bir açıklama yapılacak olursa, haberimizi güncelleyeceğiz.

İlginizi Çekebilir: Qualcomm İle Apple Mücadelesinde İkinci Sayfa

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?