iPhone/iPad/iTouch kısacası iOS kullananan tüm cihazların silinmiş dosyalarını kurtarmanız gerekebilir. Sitemize gelen bir yardım isteği sonucunda böyle bir konu hazırlamaya karar verdik.

Ayşe Hanım’dan aldığımız mail şu şekildeydi:  “Benim fotoğraflarımı arkadaşım yanlışlıkla sildi. Yedeklerim de yok. Bu fotoğrafları kurtarmamın bir yolu yok mu?

Bu sorunun cevabı cihaza göre değişiyor. Aslında dijital ortamdan bir veriyi silmek o kadar da kolay değildir. Örneğin bilgisayarda, format atsanız dahi, harddiskteki bilgileri kurtarmak mümkündür. Silinen bilgilerin aslında sadece adres bilgileri silinir. Recovery programlarıyla silinmiş dosyaları kurtarmak mümkündür. Bu kural mobil sistemlerde de geçerlidir.

iPhone yedeğiniz var mı?

Eğer iTunes programı kurulu bir r bilgisayara iPhone’unuzu bağladıysanız, iTunes bilgisayarınıza telefonunuzu yedeklemiş olabilir. Bunu kontrol ediniz.

iTunes ile yedeğiniz yoksa, belki de iCloud hesabınıza yedekleme yapılmıştır. Eğer iPhone’unuzdan; Ayarlar > iCloud yolunu takip ederek, iCloud yedek bilgilerinize bakabilirsiniz. 5GB ücretsiz iCloud yedek hakkı Apple tarafından zaten veriliyor. Siz isterseniz bu miktarı artırabileceğiniz gibi, farklı bulut servislerini kullanarak da yedekleme yapabilirsiniz.

iCloud neleri yedekler?

iCloud, iPhone/iPad/iPod Touch için her gün, cihaz fişe takıldığında, wi-fi üzerinden otomatik olarak şu bilgileri yedekler:

 • Kitap, müzik, film satın alma bilgileri
 • iOS aygıtınızdaki fotoğraflar ve videolar yedeklenir.
 • Aygıt ayarları
 • Uygulama verileri
 • Ana menü ekranı, uygulama düzeni
 • iMessage, sms mesajlar, mms mesajlar
 • zil sesleri
 • Sağlık verileri
 • Visual Voicemail parolası
 • HomeKit ayarları

iCloud yedeklerime nasıl ulaşabilirim?

Çok kolay. Buraya tıklayarak iCloud ana sayfasından kullanıcı bilgilerinizle yedeklerinize ulaşabilirsiniz.

Hiçbir yedeğim yok. iPhone’dan silinmiş verileri nasıl kurtarabilirim?

Evet. Şimdiye kadar ki yazdıklarım giriş faslıydı. Yazımızın asıl konusuna gelelim.

Ön bilgi: Bu işi ücretli ve ücretsiz yapan çok uygulama var. Ücretli olan uygulamaları ücretsiz bulma yöntemleri de var. Ama burada yazmam doğru olmaz. Uygulamanın başarısı genel olarak şuna bağlı: Verileri sildikten sonra, cihaza başka ne kadar veri kopyaladınız? Yazımın girişinde bahsettiğim gibi, sil demekle veri silinmiyor. Ama o veriyi sağlam olarak geri getirmek için de üzerine veri yazılmamış olması gerekiyor. Eğer üzerine veri yazıldıysa, %100 şekliyle o veri geri getirilemiyor. (En azından ben bilmiyorum)

Easeus data recovery

Bu programın ücretsiz sürümünü indirip, deneme yapabilirsiniz. Eğer bilgilerinizi bulursa, ücretli versiyonunu 59 dolara satın almayı düşünebilirsiniz. Ücretsiz sürümde her seferde tek fotoğraf geri yükleme demişler. İsterseniz 50 kez tarama yaptırıp, 50 farklı fotoğrafı da ücretsiz geri alabilirsiniz. Biraz zahmetli iş..

Nasıl kullanıldığını aşağıdaki video’da göstermişler.

İndirme sayfası için tıklayın.

Dr Fone

Dr Fone çok yaygın kullanılan bir program. Ücretli / ücretsiz versiyonları var. Ücretsiz sürümünü indirmek için buraya tıklayınız.

Nasıl kullanıldığına aşağıdaki videodan bakabilirsiniz.

 

PhoneRescue kullanarak iOS cihazından silinen verileri kurtarma:

PhoneRescue de iPhone’unuzdan silinmiş dosyaları kurtarmanıza yarıyor.

Programı buradan indirebilirsiniz. (Ücretli olanı 49.99 dolar)

1- IOS cihazını bilgisayarınıza bağlayın.
2- PhoneRescue’u başlatın ve iPhone, iPad veya iPod Touch’ınızı algılamasını bekleyin. Zaten çalışıyorsa, iTunes’dan çıkmanız gerekebilir.
3- IOS Cihazından Kurtar’ı seçin ve İleri’ye tıklayın.
4- Ardından, kurtarmak istediğiniz öğeleri (Fotoğraflar, Whatsapp ekleri vb.) Seçin ve Tara’yı tıklayın.
5- PhoneRescue iOS cihazını silinen dosyalar için tarar. Tarama tamamlandıktan sonra, kurtarılan fotoğrafların, videoların ve diğer dosyaların listesini döndürür. Onları kaydetmek için Kurtar butonuna tıklayın.

PhoneRescue, satın almadan önce tüm özellikleri denemenize izin verirken, Dr.Fone’un  üst düzey özellikleri deneme modunda kullanılamaz. Yine de, bu veri kurtarma çözümleri, bazı silinen verilerin iPhone’unuzdan, iPad’inizden veya iPod Touch’tan kurtarılması gerektiğinde kullanışlı araçlardır.

Tenorshare iPhone Data Recovery

Yedekleme dosyaları olmadan doğrudan iPhone’tan veri kurtarma;
ITunes / iCloud yedeklemesinden iPhone verilerini kurtarma;
ITunes yedek dosyalarından bilgisayara veri yedekleme, geri yükleme, yedekleme;
IPhone’dan en fazla 16 tür dosya alma;
Hasar görmüş, çöktüğü, kırılmış veya çökertilen iOS cihazlarından kayıp verileri saklama;
Jailbreak’den sonra veri kaybı, iOS yükseltme, fabrika ayarı geri yükleme;
En yeni iPhone 7’yi ve iOS 10’u destekleme  vb.. gibi özellikleri var.

Kısıtlı bir süre için tamamen ücretsiz olması, diğerlerine göre en büyük avantajı. Yani tek sefer kullanacaklar için iyi bir seçim.

Programı indirmek için tıklayın.

iPhone/iPad veya iPod cihazınızdan yanlışlıkla bir dosya sildiyseniz ve yedekleriniz de yoksa, yukarıda saydığımız programları veya bunlar gibi çok sayıda farklı programı deneyerek, verilerinizi kurtarabilirsiniz. Bu işte vazgeçmemek çok önemli. Bir programın bulamadığı bir fotoğrafı veya video’yu bir başkası bulabilir. Ne yazık ki bu programlar ücretli. her ne kadar ücretsiz versiyonların kısıtlı kabiliyetleri olsa da denemenizi öneririz.

 

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

104 YORUMLAR

 1. Peki ya telefonda (iphone 6s) hicbir verinin kurtarilamaz olmasi icin ne yapabiliriz? Bununla ilgili bir makale yazarsaniz cok sevinirim. Mailime de umarim bildirim gelir..

  • Dostum üzerine bilgi yazıldıkça eskilerine ulaşılmaz hale gelecektir. Bunu yapan programlar mevcut. 100 kez üzerine bilgi yazıp siliyor. Sen programsız olarak film yükle sil, hafızayı doldur sil… en azından bilgiye ulaşılamaz artık. (dosya isimleri için aynı şeyi söylyemem) Ya da Mr. Robot gibi mikrodalga fırında telefonu pişirmen gerekir 🙂

    • PC’de eraser diye bir program var. Ama mobilde hiç denemedim. Şunu söyleyim; bir verinin üstüne 1 kez olsun başka bir verinin yazılması zaten eski veriye ulaşmayı imkansızlaştırır. Yüklüce bir videoyu telefona yükleyip, silip tekrar 2-3 sefer denerseniz programa gerek kalmaz.

 2. Merhabalar ben 5s kullanıcısıyım . Telefonum düştü ve ekran görüntüsü gitti . Tamirden sonra güncelleme yapılmış . Yen’i yazılım yüklenmiş ve 5000 fotoğraf video hepsi bütün veriler silinmiş . Sadece fotoğraf ve video kurtarma şansımız var mıdır ?

  • Telefonu hiç yedeklemediniz mi? Öncelikle icloud veya itunes yedeğiniz varsa kolayca kurtarabilirsiniz. Yedek yoksa bu yazımızdaki programları deneyebilirsiniz. %100 hepsini kurtarmanız zor ama bir kısmını bu şekilde kurtarabilirsiniz. Bu işlemi yapacaksanız, telefona hiç birşey yüklemeyin. Yüklediğiniz yeni dosyalar eskisini silecektir.

 3. Bir kısmı yedekliydi ıcloud da görünmüyor hiç biri . Daha önce ıtunese pc de eş zamanlama yapmıştım o yardımcı olur mu ? Açıkcası teknolojiden pek anlayamıyorum .

 4. Eşim ipadi ile iphonundaki fotoğraflar ortak gözüktüğü için ipadinden tüm fotoğrafları silince telefondan ve iclouddan silinmiş. Ben de telefonu itunesa bağlayarak belki kurtatrırım dedim. Ama onun telefonunuda bilgisyarda hiç yedekleme yapmamıştım. itunestada benim otururum açıkmış. Bende eş zamanla değince onun telefonun benim telefonum gibi oldu. Daha sonra onun iclouduyla telefonunda kişi bilgilerini kurtardımsada yeni çekilen videolar gitti. Eski resimleri ve videoları kurtarabilir miyim?

 5. merhaba ben umreye gittim geldiğimde telefonumu sıfırladım ama ordayken icloud hesabım internet yavaş olduğu için yedeklememiş resimlerim gitti nasıl getirebilirim

 6. Fatih Bey şimdi ben ios 11 e geçtim ve bir uygulamam vardı onu sildim. İos 11 e gecmeden önce 10.3.2 versiyonundayken uygulamayı yedeklemiştim. Ama sıkıntım şu ben o yedek içerisinden sadece o uygulamanın geri yüklemesini yapmak istiorum. Bunu yapmaya kalktıgımda tüm verileri geri yükleme yapacak ve muhtemelen 10.3.2 e dönecek. geri yükleme yaparsam ios 11 deki uygulamalarda geri yükleme yaptıgım uygulama verileri ile aynı olacak. sadece 1 uygulamayı geri yükleme şansım varmı?

 7. Fatih Bey merhaba telefonum iphone 7 plus telefonumda bazı fotoğraflar mesajlar vatsab konuşmaları silinmiş ve bunlar benim için önemli bunlar silineli 20 gün oldu üzerine kayıt falan yapmadım. ücretli program satın alabilirim. bana yardımcı olabilirmisiniz. iletişim adresinizi verirseniz size ulaşmak istiyorum.

 8. Fatih bey merhaba benim telefonum 1 ay önce apple storde yazılım güncellemesi oldu iCloud yedekleme almamış 1500 tane resmim vardı sadece ve gitti ağla ağla çok ağladım ve hala ağlıyorum resimlerimi nasıl kurtarıcam lütfen yardım edin bana kimse yardım edemiyor bu konuda çok çok üzülüyorum

 9. fatih bey merhaba iphone 8 de itunes ile full yedek aldık herhangi problem oluşmadı daha sonra bu yedeği yeni aldığımız iphone8 (daha büyük kapasite) geri yükleme yaptığımızda hata vererek geri yüklemeyi tamamlayamadı bunun bir iki yazılım denedik 3.party fakat itunes yedeğini pc ye çıkarıyor fakat resimler sms whatsapp yazışmaları vs iphone cihaza direk yükleme yapamıyor , sizin önerebileceğiniz bir yazılım veya çözüm varmıdır teşekkürler..

 10. Merhaba
  Az önce bir videoyu son silinenler de dahil olmak üzere yanlışlıkla sildim
  İcloud yedeğim var gözüküyor anca ben bilgisayar olmadan sadece telefonumla o videoyu nasıl getiririm
  Adım adım açıklayabilir misiniz

 11. Merhabalar bir backup dosyam var ancak itunes ile bu yedeği geri getiremedim 15 gb. Baska bir sekilde bu yedeğin içinden verilerimi alabilir miyim?

  • Merhaba. Backup Extractor diye bir uygulama var. Bununla ilgili biraz araştırma yapmanızı öneririm. Ben kullanmadım. Ama yedek içindeki bilgileri aldığını iddia ediyorlar. Böyle birkaç program var.

 12. Merhaba, cihazım iphone 5. Ben uzun zamandır güncelleme yapmıyordum. Bir akşam şarjım bitti ve telefonum kapandı. Şarja takıp açmaya çalıştığımda ise ekran elma logosunda takılı kalmıştı. Telefoncuya götürdüğümde haberim olmadan format atılmış ve ben hiçbir şekilde ne itunes ne de icloudtan yedekleme yapmamıştım. Şimdi hiçbir veri yok telefonumda. Lütfen yardımcı olabilir misiniz bunları ses kayıtları ve notlar da dahil olmak üzere geri getirebilmek mümkün mü? bu bahsettiğiniz yöntemler bu durumda da işe yarar mı?

 13. Merhaba. Ben 7 plus kullanıcısıyım bi ara tüm resimlerimi silmiştim son silinenlerden bile silmiştim fakat bu resimleri geri getirmek istiyorum fakat başarılı olamıyorum. Geri getirmek mümkünmü mümkünse nasıl geri getiririm. Bu sildiğim resim 1 2 ay önce silmiştim.

 14. Mrb Fatih bey iPhone 7 telefonumda özel resimler vardı bunları sildim telefonu sarsam yada tamire göndersem tekrar ulaşmaları mümkün olur mu hafızasını doldurup tekrar bosaltsam keisn çözüm olur mu yada geri getirilemez şekilde silmek için hangi program önerirsiniz şimdiden teşekkürler

 15. Fatih bey sizden özür dileyerek son bir soru daha sormak istiyorum.Whattsapın gelme ihtimali nedir ve işlem ne kadar sürer?Beni affedin çok fazla soru soruyorum

  • Whatsapp ayarlarından otomatik yedeklemenin açık olması lazım. Açıksa iCloud’a yedekleniyordur. Oradan bulunabilir. Kapalıysa yedek yoksa kurtarma şansı da yok bildiğim kadarıyla. Dr Fone whatsapp mesajlarını da kurtarabildiğini iddia ediyor. İsterseniz bir deneyin.

 16. Çok teşekkür ederim fatih bey değerli bilgilerinizi ve zamanınızı bize harcadığınız için.Sizd n özür dileyerek son bir soru sormak istiyorum.Benim notlarım bir ay önce yedeklenmeden silindi.Fabrika ayarlarından sonra notlara tekrar birkaç şey ekledim,bunun bir zararı olur mu yeni notlara ulaşmamda?Sizden özür dileyerek ve teşekkür ederek son bir soru sormak istedim.Her şey için teşekkürler…

 17. allah rızası için bana yardımcı olun
  ben yanlışlıkla pc den geri yükleme yaptım ve şimdi 2016 yı telime geri yükledi ve bütün herşeyim silindi nasıl 2018 e geri dönüş yaparım

 18. Merhaba benim telefonum 6s iphone benim foto ve videolarim 4000 aşmıştı . Sonra resimlerim git geldi surekli 100 ve ya 1000 veya 4000 bini gösteriyordu surekli öylə oldu sonra iphonem kapandi ekrana sadece apple resmi geldi esim ustaya goturdü usda acdi resmimin 150 tanesi gelmisdi sonra baska ustaya götürdu o ne yapdiysa i tunes ekranda olustu şimdi benim foto videom kurtula bilirmi ?

  • Merhaba. Tam anlamadım ama anladığım kadarıyla cevap vereyim. Bilgisayara yedek almadınız. Şimdi telefon açılmıyor. iCloud yedeğiniz varsa, cihazı sıfırdan kursanız bile yedekten gelir fotolar. Ama fotolar yedekte yoksa gelemezler. Cihazdakiler de kurtarılmaları için, cihazın açılması lazım. Ama sıfırlanmadan, restore edilmeden açılması lazım.

 19. FATİH BEY MERHABA IPHONE 7 PLUS TELEFONUM EKRAN KİLİDİ KİTLENDİ VE IPHONE ETKİN DEĞİL DİYOR. UZUN SÜREDİR ICLOUD YEDEĞİM YOK ITUNES DA YOK. ŞUAN TELEFONUM KİTLİ İÇERİİSNDE 4 BİNİ AŞKIN MEZUNİYET TATİL VS RESİM VİDEOLAR MEVCUT. TELEFONU FORMATLASAM VERİLERİMİ ÜCRETLİ PROGRAMLARLA KURTARABİLİR MİYİM. YADA FORMATLADAN ÖNCE KURTARMAK MÜMKÜNMÜ . ALLAH İÇİN YARDIM EDİN YOL GÖSTERİN .

 20. Fatih bey benim telefonum sıfırlandı ve yedeklemem yoktu. Başka birisi telefonu kullanıyor şimdi onun verilerine zarar verir mi bu programlar? Yani kendi bilgilerimi alırken onunkilere zarar gelir mi?

 21. Önerdiğiniz tüm programları denedim malesef yanlışlıkla sildiğim videoları bulamadım. Başka bir sorum olacak bu programlar bir çok verime erişti. Herhangi bir şekilde programdan silmem gerekir mi, sıkıntı oluşturur mu?

 22. Kolay gelsin iPhone 6sim dün akşam kapandı açmak istediğimde de iPhone etkin değil itunese bağlanın yazıyordu resimlerim yedeklenmemiş güncelleme yap dedik ama telefon açıldığında fabrika ayarlarına geri dönmüştü resimlerimi nasıl kurtarabilirim yardımcı olursanız çok sevinirim?

 23. İyi akşamlar burada belirttiğiniz Şeyi anlayamadım bir verinin üzerine başka veri nasıl yazılıyor acaba PC’de eraser diye bir program var. Ama mobilde hiç denemedim. Şunu söyleyim; bir verinin üstüne 1 kez olsun başka bir verinin yazılması zaten eski veriye ulaşmayı imkansızlaştırır. Yüklüce bir videoyu telefona yükleyip, silip tekrar 2-3 sefer denerseniz programa gerek kalmaz.

 24. Merhabalar ben fotoğraflarımı sildim sonra son silinenlerden de sildim bu fotoğrafları kurtarmak için ne kadar bir sürem var ortalama bir şey diyebilir misiniz ??

 25. Merhabalar Fatih Bey,
  Öncelikle paylaştığınız bilgiler için teşekkür ederim.
  Birgün iPhone 6 cihazımı şarja takacaktım ki “iPhone etkin değil” mesajı ile karşılaştım.
  Apple destek ile yaptığım görüşmeler sonucu verilere hiç bir şekilde ulaşamayacağımı öğrendim.Nedenini onların da anlamadığı bir şekilde iPhone kurtarma modunda geri yükleme ve güncelleme adımlarını da tamamlayamadı ve servise yönlendirildim.Ancak telefonumda iki yılık yükseklisans derslerime ait ses dosyalarımı kurtarmaya yarayan bir yönlendirme değil yine telefonun fabrika ayarlarına döndürmek üzere bir hizmet alabileceğim söylendi. İnternetten ses dosyalarımı kurtarma yollarına dair bilgi sahibi bir hacker araştırırken sizin de paylaştığınız programlardan haberdar oldum.
  Bu programlardan herhangi birisi ile (ücretli olması sorun değil) sorunumu çözebilir miyim?
  Ya da
  Etik hacker hizmeti verenlerin üstesinden gelebileceği bir sorun mudur?
  Yoksa bana söylenen dünyada bu sorunun çözümü gerçekten yok mu?

  Teşekkür ederim
  İyi çalışmalar dilerim

  • Merhabalar. Depolama alanı bozuk değilse ve verinin üzerine yeni veri yazılmadıysa kurtarılabilir. Bu amaçla yapılan programları teker teker deneyebilirsiniz. Ama veri yazılan disk bozuksa yapacak birşey yok maalesef. Yedek yok muydu? iTunes veya iCloud?

 26. Merhaba Fatih Bey,
  Bir gün telefonumla müzik dinlerken dondu kapatıp açtığımda ise İphone etkin değil yazısı geldi. Üç gün telefona dokunmadım en sonunda iletişime geçtim güncelleme yaparak içindekileri kurtarma şansına sahip olabiliyor muşuz bir ihtimal. Ancak güncelleme yapmaya fırsat kalmadan, geri yükleme kurtarma moduna geçti. Ve en önemlisi, icloud da yedeklenmemişti en önemli dosyalarım.Vefat eden anneannemin fotoğrafları vardı hepsi kayboldu ne yapmam lazım. Hiçbir şekilde çaresi yok mu ? Ücretsiz veya ücretli güvenilir bir program yok mudur.? Bu işlemi yaparsak telefondaki diğer verilerde kaybolur mu yardımcı olursanız sevinirim. İcloud yedeklerini telefona geri yükledim üzerine de yeni bir video eklemiştim. Ancak sildim (yukarda belirtmişsiniz) şu an sadece icloud yedekleri var. En kısa zamanda dönüş yaparsanız çok sevinirim.

  • Merhaba. Fotoğraflar gerçekten çok önemli. Easus’dan başlayarak bu konudaki birkaç programı deneyin. Silinenleri kurtarma şansınız var. Benim yaptığım testlerde özellikle resimler daha kolay kurtuluyor. Boyutundan dolayı videolarda sorun olabiliyor. Diski dolduracak güncelleme vs.. den uzak durun.

 27. merhaba fatik bey telefonum fazla hafızadan dolayı dondu ıphone 7 plus daha sonra geri yükleme yapmamı söylediler apple dan fakat telefonumda fotograflar ve rehberler komple sıfırlanmıştı geri getirmenin bir yolu var mı? yedeği yoktu ı cloud da ıtunes da yedeklememiştim

 28. Iphone 6s kullanıcıyım
  Yedeklerim yok hıc bır sekılde telefonuma format attım ve baska bır app kımlıgı üzerinden kurulum yaptım telefonum kımın elıne gecerse gecsın eksı verılerıme ulasılmasın ıstıyorum ulasabılırler mı ?

 29. İPhone 6 kullanıyorum telefonu 1 hafta önce sıfırlattım ama sıfırlattıktan sonra sadece resimlerle rehberimi istiyorum dedim bundan bi kaç gün önce Wi-Fiye bağlanınca 3 ay önceki çektigim ama sildiğim resimler bile yüklendi sonra iCloud yedeklenmesinden de hepsini sildim ben geri eski konuşmaların resimlerin geri gelmemesini istiyorum nasıl olur hocam ne yapmam gerekir

  • Seçtiğiniz fotoğraflar hemen silinmez. Bunun yerine, “son silinen” adlı bir albüme taşındılar. 30 gün boyunca orada kalacaklar ve sonra kalıcı olarak silinecekler. Bu arada, onları kurtarmak istersneiz, son silinen üzerine tıklayın, sonra sağ tıklayın ve kurtarmak seçmek istediğiniz fotoğrafa tıklayın.

   Alternatif olarak, 30 gün beklemek istemiyorsanız, son silinen albüme gidin, fotoğrafları seçin, sağ tıklayın ve “x” in seçtiğiniz fotoğraf sayısı olduğu X öğelerini Sil’i seçin.

 30. merhaba benim telefonum iphone 6s, telefonumda bankaların internet şubesi ve oyun olan bir dosya vardı yanlışlıkla dosyayı sildim. şimdi uygulamaları yüklemek istiyorum ancak yükle butonu gelmiyor, direk aç diyor. bu dosya içindeki uygulamaları ekranıma tekrar nasıl getirebilirim. yardım ederseniz çok memnun olurum, teşekkürler.

 31. Merhaba
  20 gün once galerimden sildiğim fotograflara ulaşmak istiyorum i cloud ve i tunes yedeğim yok program telefonu tararken sürekli hata veriyor yardımcı olur musunuz

 32. Merhaba fatih bey benim iphone6 cihazım var tuş kilidi acamadım ve sonra bir arkadaş acarım deyip format attırdı ve 6 bin küsür resimlerim gitti 🙁 resimlere ulaşmak mümkün mü?

 33. merhaba
  iphone 8 telefonum şifreleri 6 kez yanlış girdim ve kitlendi.şifre sormuyor iphone kayıtlı değil uyarısı var. kendim hiçbir yedekleme yapmadım icloud ve itunesi hiç kullanmamıştım sanırım otomatik yedekleme yoktur.ve benim için notları kurtarmak çok önemli.telefon hiç açılmıyor itunese bağladım güncelle dedim gene açmıyor. ne önerirsiniz .notları açamazsam çok büyük kaybım olacak. itunese bağlanıp restore yapıp bu programlarımı kullanmalıyım yoksa hiç format atmadan bir yolu varmı.

 34. Fatih bey merhaba benim telefonum ıphone 7 sildiğim resimleri geri nasıl getirebilirim bir çok yol denedim fakat çok karışık daha basit bir yol varmı mesela samsung bir proğram indiriyorsun sildiğin resimleri çok basit bir şekilde indiriyorsun ıphonede buna benzer basit bir proğram varmı

 35. Fatih bey merhaba dün telefonumu itunes üzerinden güncellerken hata verip kurtarma moduna geçti en sonunda sıfırlanıp açıldı, itunes yedeğim var fakat yüklenirken hata veriyor ne yapmam gerekiyor? Bu programları deneyerek de verilerime ulaşabilir miyim

 36. Merhaba Fatih bey iPhone 7 Plus telefonum var bugün telefonum kilitlendi ve yazılım güncelleme yapıldı ve Fotoğraflarımın bir kısmı iCloud ta vardı geri kalanlar silinmişti ben onları nasıl kurtarabilirim
  Teşekkür ederim

 37. Merhabalar ıphone 6 plus telefonumda tüm içerikleri ve ayarları sil yaptık fotoğrafların gideceğini bilmiyorduk icloudda yedekte yok nasıl kurtarabilirim çok önemli benim için.

 38. Fatih bey merhaba ben icloud hesabımı sildim birçok fotoğrafım duruyor ama bir kısmı yok durmayanlar sanırım yedeklenemeyenler bunları getiremez miyim?

 39. 4 sene önce İphone 4 telefonumdan sildiğim fotoğraf ve videolara bu bahsettiğiniz proğramlarla tekrardan ulaşabilirmiyim? Fotoğrafları sildikten sonra telefonu 3-4 kez sıfırlamıştım bu bilgilere ulaşmamı engellermi?herhangi bir yedek yoktu

 40. Fatih bey kolay gelsin efendim 3 4 ay önce fotoğraf silindi tekrar geri almak istiyorum icloud da var i tunes de var bhnlar ne işe yarar anlamam nasıl kurtulur mu resimler bilmem bi yardımcı olursanız sevinirim

 41. Merhabalar benim ipad teki fotoğraflar şifre yanlış girme nedeniyle silindi daha doğrusu itunese bağlanın yazısından sonra açtık ipadı yedeklerim yok fotoğraflarda fakat notlar rehber falan duruyor ben o fotoğrafları nasıl geri getirebilirim ücreti hiç önemli değil lütfen yardım edin

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?