iPhone’dan iPhone’a mesajlarınızı nasıl transfer edersiniz?

0
263

Eski iPhone’unuzdan yenisine mesajlarınızı taşımak/transfre etmek mi istiyorsunuz? iPhone 7/ iPhone 7 Plus çıkalı, eski iPhone’lardan yenilerine metin mesajlarımızı veya iMessage mesajlarınızı taşımak bir çok kişi için çok önemli.  Geçtiğimiz günlerde sitemize gelen bir soru buna yönelikti:

Soru-

“Önümüzdeki günlerde yeni bir iPhone 7 almayı düşünüyorum. Elimde eski bir iPhone 6 var. Tüm mesajlarımı yeni iPhone 7’ye transfer etmek istiyorum. Aralarında kaybetmek istemediğim mesajlar var. Kayıpsız bir şekilde nasıl yeni iPhone’a eski mesajlarımı taşıyabilirim?”

 

Cevap-

Modeli ne olursa olsun, yeni bir iPhone aldığınızda ilk yapacağınız şey, eski iPhone’unuzdak bilgileri yenisine kayıpsız bir şekilde transfer etmek olmalı. Çünkü aralarında değerli olabilecek birçok bilgi, belge, resim bulunabilir.

Eşzamanlama denilen bir kavram var. Bu kavram iki cihazın aynı bilgilere sahip olması anlamına geliyor. Örneğin, iPhone’unuzu bilgisayara takıp, iTunes programını da açarak, Eş zamanla linkine basarsanız, iPhone’da ki bilgiler ile bilgisayardaki bilgiler tamamen eşitlenir. Bu sayede yeni bir yedeğe kavuşmuş olursunuz. Aynı durum iCloud için de geçerlidir. iCloud.com üzerinde yeterince boş alanınız varsa, iPhone’unuzda ki tüm bilgiler, iCloud.com’a da yüklenecektir. Bu sayede herhangi bir kayıp ve kaza durumunda veri kaybı yaşamayacaksınız.

Sorulan sorunda mesajların transferinden bahsedilmiş. Eğer tüm bilgiler (resimler, videolar, rehber vs…) yeni alınan iPhone’a transfer edilmek isteniyorsa, bunu yapmanın en kolay yolu iTunes veya iCloud yedeği almaktır. Daha sonra ise AppleID’nizle yeni iPhone’a bağlanırsınız ve tüm bilgiler yeni cihazınıza aktarılır.  Bu bilgiler içinde metin mesajları ve iMessage içerikleri de vardır.

icloud-yedek-almaiCloud yedeği nasıl alınır?

Ayrıca şu makalemizi de okuyabilirsiniz: iCloud yedeği nasıl alınır?

iTunes ile nasıl iPhone yedeği alınır?

AppleUzmani.net olarak daha önce iTunes le iPhone yedeği almak ve iTunes kullanımı üzerine çeşitli makalelerimiz oldu. Bunlara aşağıdaki linklerden kolayca ulaşabilirsiniz:

iTunes ile yedek alabilmek için öncelikle bir bilgisayara ihtiyacınız var. Bu bilgisayar Windows veya Mac tabanlı olabilir. iCloud ile yedek almak cihazınızın ayarları uygunsa otomatik olarak yapılıyor. Ama bunun için iCloud hesabınızda yer olması gerekiyor. iCloud yedeklerinize ise iCloud.com’dan ulaşabiliyorsunuz.

Gelelim birçok kişinin merak ettiği konuya. Yedek almadan veya yedeklerden tüm bilgileri yüklemeden iPhone’dan iPhone’a mesaj transferi mümkün değil mi?

Sorumuzun cevabı Evet. Fakat bu işlem yapmak için bir programa ihtiyaç var. Piyasada bu işlem için kullanılan program; Anytrans. Bu programın ücretli ve ücretsiz versiyonları var. Satın almadan önce mutlaka ücretsiz sürümünü indirip, işinizi görüp görmediğini kontrol etmenizi öneririm. Yorum kısmında memnun kalmayıp, ücret iadesi isteyen kişiler var.

Benim daha önce de kullandığım ve memnun kaldığım program ise CopyTrans Contacts programı.  Muhtemelen bu programın ücretsiz versiyonu işinizi görecektir.

Eski iPhone’dan yeni iPhone’a mesajları taşımak / transfer etmek hakkında sizler ne önerirsiniz? Yorum kısmından yazarak, ihtiyacı olabileceklere yardımcı olabilirsiniz.

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?