Cihaz değişikliği ya da farklı bir sebepten ötürü iPhone üzerinde bulunan verilerini Android cihaza aktarmak isteyen kişilere Google büyük bir kolaylık sunmanın peşinde. Resmi olarak Android resmi sitesinde yayınlanan habere göre Android 7.0 Nougat bir nevi iOS kullanıcılarına hitap edecek. Yapacağınız işlemin basitliği belki de farklı bir işletim sistemine geçmenin en kolay yolu olarak lanse edilebilir.

Büyük bir problem olarak görülen ve eski verilerin senkronizasyonundan tutun da atılma platformuna kadar sorun olan transfer switch olarak duyuruldu. Üstelik beklentilerinizi aşacak bir hız performansının yanında iOS cihazınızda bulunan tüm yedeklerinizi almanız mümkün olacak. Buna uygulama geçmişlerinize kadar uzanan geniş çaplı bir liste dahil edilmiş.

iPhone-dan-Android-e-Tek-Tusla-Nasil-Veri-AktariliriOS’tan Android’e Veri Aktarırken Neler Etkileniyor?

iOS cihazınız üzerinde bulunan galeri üzerindeki tüm fotoğraf ve videolar, cihazın içinde bulunan müzikler zaten başlı başına veri transferinin demir başları. Aynı zamanda klasik bir transfer standardının üzerine çıkmak isteyen 7.0 Nougat bu noktada uygulama tabanlı bir aktarımı mümkün kılmış. Buna göre iOS sürümünde var olan şu uygulamaların tüm verileri aktarılabilecek.

 • iCloud üzerindeki yedekleriniz
 • iTunes verilerinizin tamamı
 • Apple Mail içeriğiniz
 • iMessage ve alternatif uygulamalardaki mesajlarınız
 • Kişi listeniz
 • Eski yedekleriniz
 • Galeri ve klasörlerde seçtiğiniz veriler
 • Özel uygulamalarınızın kişisel verilere dayalı içerikleri

iOS’tan Aktarım Nasıl Yapılıyor?

Bunun için iki cihazı birbiriyle eşleştirmeniz yeterli oluyor. Android üzerinde bulunan Bring Your Data From seçeneği bir anlamda içe aktar olarak düşünülebilir. Farklı verileri farklı kaynaklardan cihazınıza almanızı sağlamaktadır. Bu özelliğin altında 3 farklı sekme bulunuyor. Şimdiye kadar ise bu sekmeler iki farklı veri transferini mümkün kılıyordu.

 • Başka bir Android cihaz
 • Google hesapları
 • iPhone ya da iPad

Seçenekler arasından iPhone ve iPad cihazınızı seçtikten sonra tanıtma işlemini yapar ve işlemi başlatırsınız. Hemen ardından da yüksek hızda veri aktarım teknolojisinin keyfini çıkarırken iOS 10 ya da iOS 9 sürümlerinde yer alan tüm bilgilerinizi tek bir tuşla aktarırsınız. Herhangi bir veri kaybının olmadığının taahhüt edilmesi ise uygulamanın güvenilerek kullanılacağını gösteriyor.

Ayrıca bakınız: iTunes  yedeği Android telefona nasıl aktarılır?

16 YORUMLAR

 1. iPhone telefonum kaza sonucu paramparça oldu ve açılmıyor.Içindeki resim ve rehberi android telefona en kolay şekilde nasıl aktarabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

 2. Selam yardim ci olabilirmisiniz acil dogun gunu resimlerimi arkadasimin tabletine cektik oda iphone ama bloutut tan yollanmiyo hic bir sekilde whatsap indirelim dedik oda inmiyo google hesabinin sifresini bilmiyor kendisi yenisini acamiyoruz onun resimleri silinir diye nasil alicam telime ben fotograflarimi lutfen bilen birisi yazsin ???

 3. Merhaba, benim telefonum iphone 4 ve ona ios9 veya ios10 yüklenmiyor hala ios7 deyim ve yükseltilmiyor iphone4 olduğu için. Bu uygulamayı kullanamaz mıyım ?

 4. Merhaba iPhone cihazdan Android cihaza geçtim ama iCloud a yedeklenmiş olan whatsapp sohbetlerimi alamıyorum. Bir çok yöntem denedim ama olmadı yardımcı olursanız sevinirim.

  • Sistemize göre resimleriniz data halinde şu adreslerin birinde:

   Mac: ~/Library/Application Support/MobileSync/Backup/
   Windows XP: \Documents and Settings\(username)\Application Data\Apple Computer\MobileSync\Backup\
   Windows Vista and Windows 7: \Users\(username)\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup\

   Ama şöyle bir sorun var. Siz doğrudan bu resimleri alamazsınız. Bunlar data halinde saklanır.

   • ayni sorun bendede var telefonu sabaj pc ye yedekledim goturdum sattim aplle alcaktim vaz gectim anroiud aldim yedekler data halinda pc de duruyor ama anroide nasil aksatircam bi yardimi olurmusunuz allah isin

 5. Merhaba daha önce kullanmıs oldugum telefon ıphone du telefon arızalandı ve açılmıyor şimdi Samsung alacağım ıtunsdaki yedeğimi bu telefona çekebilir miyim.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?