Dosyaları ışık hızında transfer etme yeteneğinden dolayı Android platformunda oldukça yüksek sayıda kullanıcı kitlesine ulaşan dosya aktarma uygulaması AirDroid, artık iOS 9.0 veya daha üstünü çalıştıran iPhone, iPad ve iPad touch cihazları için resmi olarak App Store‘da yer alıyor.

Apple’ın ekosistemine büyük miktarda yatırım yapan kişiler büyük olasılıkla fotoğraf ve video dosyalarını bir cihazdan diğerine aktarmak için AirDrop gibi teknolojilere güveniyorlar. Apple’ın AirDrop protokolü, iPhone ve iPad gibi iOS cihazlarında ve ayrıca macOS çalıştıran donanımlarda sunulmaktadır, bu da dosyaların Apple ekosistemi içinde oldukça sorunsuz ve kolayca aktarılmasının mümkün olduğunu ifade etmektedir.

iOS icin AirDroid

Bununla birlikte, bir iPhone veya Mac sahibi Android cihaza sahip bir kişiye dosya gönderme veya dosya alma işlemi gerektiğinde sorunla karşı karşıya kalıyor. İşte AirDroid tam burada devreye giriyor.

Uygulamayı kullanmanın gerçek amacı, bu cihaz sahiplerinin dosyaları Windows ve Apple’ın macOS’u çalıştıran bilgisayarlar ve makineler ile iPhone ve Android cihazları arasında sorunsuz ve kablosuz olarak aktarabilmeleri.

Platformun arkasındaki ekip, bir web istemcisi yerleştirerek bir adım daha ileri gitmiş ve kullanıcılara, aktarılan dosyaların hepsini doğrudan kullanımı kolay bir masaüstü tabanlı arabirimden yapılandırmaya ve düzenlemeye yönelik ek bir katman ilave etmiş.

AirDroid, ayrıca dosyalarınızı Bluetooth gibi teknolojilerle diğer cihazlara yerel olarak aktarabilme ve dolayısıyla veri aktarımından dolayı herhangi bir ücret ödemenizi engelleme yeteneğine de sahiptir. Ayrıca, aslında dünyanın herhangi bir yerinde bulunan bir aygıta uzaktan dosya aktarma özelliği de var.

AirDroid uygulamasi

150 farklı ülkedeki cihaz sahipleri tarafından sıklıkla kullanılması, AirDroid platformunun çok yönlülüğünü ve dünya çapındaki çekiciliğini göstermektedir. Ayrıca, 20MB/s. “aktarma hızı” ile dosya aktarmanın son derece hızlı olabileceğini de kanıtlamaktadır.

AirDroid‘i hepsinden daha iyi kılan şey ise, uygulamayı indirmenin ve çapraz platformlar arası dosya aktarma işlemine başlamak için gerekli olan kullanıcı hesabını oluşturmanın tamamen ücretsiz olmasıdır.

AirDroid uygulamasını indirmek için tıklayın.

Bunu da okuyun: iMazing HEIC Converter ile HEIF dosyasını JPEG dosyasına dönüştürme

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?