iPhone Android WhatsApp Çalışmıyor Sorunu Çözümü

Gündelik yaşantınızı sürekli kesintiye uğratan bir WhatsApp hesabınız mı var? Sürekli gelen mesajlardan bunaldınız mı? WhatsApp hesabınızı nasıl silebileceğinizi öğrenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Geri dönüşü olmayan işlem uyarısı

Başlamadan önce, bu işlemin geri dönüşü olmayacağını bilmelisiniz. WhatsApp hesabınızı bir kez sildikten sonra hesabınız tamamen silinmiş olacak. WhatsApp tüm eski mesajlarınızı, resimlerinizi, videolarınızı sunucularından silecek. Sonra isteseniz dahi onlara ulaşmanız mümkün olmayacak.

Bu yüzden hesabınızda önemli bilgiler varsa onları bir yere kaydedin. Gerekirse ekran görüntüsü vb.. alın.

WhatsApp hesabınızı silmek yerine sadece WhatsApp uygulamasını iPhone’unuzdan silerek de rahatsız edilmekten kurtulabilirsiniz. Sonradan tekrar WhatsApp uygulamasını yüklemek isterseniz, hesabınızda yedeklenmiş olan bilgilere yine ulaşabileceksiniz.

WhatsApp hesabınızı nasıl silersiniz?

WhatsApp hesabınızı iPhone’unuzda tamamen silmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  1. WhatsApp uygulamasını açın.
  2. Sağ alt köşeden Ayarlar yazısına dokunun.
  3. Gelen ekranda Hesap yazan yere dokunun.
  4. Altta yer alan “Hesabımı Sil” yazısına dokunun.
  5. Telefon numaranızı girin.
  6. Hesabımı Sil yazısına tekrar dokunun.

 

İşlem bu kadar. Artık iPhone kullanarak WhatsApp hesabınızı sildiniz. Dolayısıyla WhatsApp uygulamasının şimdiye kadar aldığı tüm yedekler, resimler, mesajlar vb.. silindi. WhatsApp’da yer aldığınız tüm gruplardan da silindiniz. Daha sonra yeni bir hesap açabilirsiniz. WhatsApp’da aynı numara ile yeniden sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bence bunu yapmayın. Bir süre kafa dinleyin ve çevrimdışı olmanın tadına varın.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?