iPhone’da veya iPad’de ekran görüntüsünü video olarak kaydetme

34
2059

Arkadaşlar bazen iPhone’da veya iPad’de ekran görüntüsünü video olarak kaydetme, ekran videosu çekmek isteyebiliriz. Özellikle youtube videoları çeken veya çekmek isteyen arkadaşlar bu yazımızı iyi okusunlar.

AirShou ile iPhone/iPad ekran videosu çekme

AppStore’da Shou adında bir uygulama var. Bununla eskiden ekran videosu çekilebiliyordu ama şimdi artık bu işlem yapılamıyor. Biz de bu işlemi yapabileceğimiz AirShou uygulaması ile iPhone/iPad ekran videosu çekme işlemlerini yapacağız. Aşağıdaki adımları takip edin.

Adım 1: Buraya tıklayarak, Emu4iOS.net adresine giriyoruz. Bu site bazen yoğunluktan açılmayabiliyor. Eğer size rastlarsa açılmama durumu, daha sonra tekrar deneyin.

Adım 2: AirShou uygulamasına tıklıyoruz:

airshou-indir

Adım 3: GET ikonuna tıklıyoruz.

Adım 4: “AirShou” yüklemek istiyor diye bir uyarı geliyor. Burada “Yükle” ye basıyoruz.

Adım 5: Air Shou simgesi ana ekranınıza gelecek.

Adım 6: Ayarlar > Genel >Aygıt yönetimi kısmından, Shenzhen… ile başlayan profile tıklayarak, “Güven” diyoruz.

Kurulum bu kadar. Şimdi de nasıl ilk kaydımızı yapacağımıza bakalım.

Adım 1: Ana ekrandan AirShou simgesine tıklayalım.

Adım 2: Açılan ekranda “Record” butonuna tıklayın.

Adım 3: Burada çekeceğiniz videoya isim verebilir, yönlendirmesini değiştirebilir ve video kalitesini değiştirebilirsiniz.

IMG_0043

Daha Sonra “Next Step” butonuna basın.

Adım 4: Bu ekranda kontrol merkezinden bir ayar yapmamızı istiyor.

IMG_0045

Adım 5: Kontrol Merkezini açıp, “AirPlay” butonuna tıklıyoruz.

IMG_0039

Adım 6: Gelen ekranda, AirShou yazan kısmı okeyliyoruz.  Yansıtma kısmını da ON yapıyoruz. BİTTİ yazan butona tıklar tıklamaz kayıt başlıyor.

IMG_0040

Adım 7: Çektiğiniz videolara “Home” kısmında, sağ üst köşede bulunan, PLAY simgesine basarak ulaşabilirsiniz.

IMG_0042       İşlemler bu kadar. Gördüğünüz gibi çok kolay bir şekilde ekran görüntüsü video olarak kaydettik. Bu videoyu doğrudan youtube’a yükleyebilirsiniz veya arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İLGİLİ HABER:  Apple Yeni iPad Modeli İle Tablet Zararını Karşılaşacak

 

Erhan bey’in ücretli olması hakkında yorumu:

Hayır ücret yok, ücretsiz uygulama, fakat reklamını yapar haklarıdır. Bakın tu apps e yönlendirdikten sonra sayfada vip seçeneğinin Yanında free seçeneği var , o tuapps i indirin, sonra tekrar shou ya dönün, birkere girip çıktıktan sonra tuapps i kaldırabilirsiniz. Herhangi ücret vs yok.

 

34 YORUMLAR

  1. merhaba, bende aynı programı yükledim bütün aşamaları başarılı şekilde yaptım ancak video yu çektikten sonra çektiğim video ya ulaşamıyorum çünkü home ekranındaki sağ üst köşede bulunan mediaları görüntüleme butonu bende çıkmıyor sebebi ne olabilir. Telefonum iphone 7 plus

  2. Tutuapp diye bi ileti çıkıyor vargeç diyince ana ekrana dönüyor indir dediğimdede parayla başka bi uygulama indirmemi söylüyor..

  3. Hayır ücret yok, ücretsiz uygulama, fakat reklamını yapar haklarıdır. Bakın tu apps e yönlendirdikten sonra sayfada vip seçeneğinin Yanında free seçeneği var , o tuapps i indirin, sonra tekrar shou ya dönün, birkere girip çıktıktan sonra tuapps i kaldırabilirsiniz. Herhangi ücret vs yok.

  4. Ben indiriyorum sağ üstte çektiğim videolara bakmak için bi yer yok hemde yükleyince direk benden shou tv hesabıma girmemi istiyor girince de direk shou tv ye kaydoluyor ve youtube atamıyorum ne yapmam lazım

  5. Merhabalar emeğiniz için teşekkürler. Bende ipad2 var yönlendirmelerinizle uygulamayı aynen indirip açıyorum fakat tam kayıt yapacağı sırada bu alttaki kontrol merkezinden airshouyu seçtiğimde airshou bağlantısı kurulamadı şeklinde bir uyarı çıkarak uygulama kapanıyor. Çok acil çözüm lazım. Varsa alternatif uygulamalar veya bu uygulama için daha sağlıklı bir çalıştırma yolu iletebilirseniz çok sevinirim. Selamlar saygılar.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?