iPhone’da Uygulama İndirme Sorunları ve Çözümler

7
14203
iPhone uygulama indirme hatasi

iPhone’unuzu satın alıp ilk kurulum aşamasını geçtikten sonra, telefonunuzun tüm özelliklerini keşfetmek için uygulamalar indirmek için sabırsızlanıyor olabilirsiniz. Ancak çoğu kullanıcı, iPhone’larında uygulama indirme sırasında sorunlarla karşılaşmaktadır. iPhone uygulama indirme sorunlarının birçok nedeni vardır. Herhangi bir sorunu çözmeye çalışmadan önce, orijinal bir Apple kimliği kullandığınızdan ve güvenilir bir uygulama indirdiğinizden emin olun. Aşağıda iPhone’a uygulama indirme sırasında karşılaşılan 12 popüler sorun ve çözüm yollarını bulabilirsiniz.

#1. Bağlantı Hatası

Bağlantı hatası, genellik ağ sağlayıcınızdan gelen zayıf sinyal veya kablosuz ağ kullanırken Wi-Fi nedeniyle oluşan bir hatadır. Bu hatayı çözmek için Wi-Fi veya mobil veri ağını kapatmayı ve açmayı deneyin.

#2. Telefonda Yer Yok Hatası

Telefon hafızanız doluysa, herhangi bir uygulamayı indiremezsiniz. Bunun tek çözümü, telefon hafızasında bir miktar boşluk açmaktır. Herhangi bir uygulamayı kaldırın veya telefon hafızasında depolanan bazı medya dosyalarını kaldırın. Önemsiz dosyaları ve önbellekleri dosyalarını kaldırmak için yardımcı yazılım kullanın.

#3. Uyumluluk Hatası

Bazı uygulamalar indirilebilir ancak telefonunuzla uyumlu olmayabilir. Bu durum genellikle App Store’da uygulama sayfasında bir diyalog kutusuyla açıklanır. Ancak uygulama yeni veya beta sürümüyse, uyumluluk sorunları yine de ortaya çıkabilir.

#4. Apple ID Hatası

App Store’a erişmek için Apple ID önemlidir. Ancak, bazen telefonda bazı güncelleme veya değişiklikler nedeniyle Apple oturumu kapanmış olabilir. Bu durumda, mevcut kimliğinizi kullanarak tekrar giriş yapmanız gerekiyor. Oturum açık görünüyorsa, oturum kapatın, uygulamadan çıkın ve yeniden başlatın. Daha sonra yeniden oturum açın.

#5. Yeniden İndirme Hatası

Bazen mevcut uygulamanızı güncellemek istediğinzide Yeniden İndirme Başarısız hatası alabilirsiniz. Bu durumda, iTunes ve App Store’dan çıkış yapın. Sorun yaşadığınız uygulamayı bulun ve kaldırın (Endişelenmeyin uygulama verileriniz silinmeyecektir). Şimdi App Store’a gidin ve tekrar indirmeyi deneyin. İstendiğinde mevcut Apple Kimliğinizi kullanarak oturum açın ve uygulamayı indirin.

#6. Uygulamalar Bekleniyor Hatası

Bazı uygulamalar indirilirken indirme işlemi kilitlenebilir. Bu durumda iPhone’u yeniden başlatmak genellikle sorunu çözer.

#7. Döngü Hatası

Bu sorun genellik sunucudaki yoğun trafik nedeniyle oluşur. App Store oturumunuzu kapatın ve telefonu yeniden başlatın. İşlem yeniden başlayacak ve siz de uygulamayı indirebilecek veya satın alabileceksiniz.

#8. Uygulamadan Atma veya Uygulamanın Yanıt Vermemesi

Uygulama indirildikten ve yüklendikten sonra açılmıyorsa veya uygulamayı çalıştırdıktan sonra otomatik olarak atıyorsa doğru şekilde indirilmemiş demektir. Bu durumda, uygulamayı kaldırmanız ve tekrar yüklemeniz gerekir.

#9. Hata 3150

Bu, uygulama indirme ile ilgili popüler hatalardan biridir. Ancak, App Store’daki bağlantı probleminden başka bir şey değildir. Bu hatayı alıyorsanız, Wi-Fi gibi doğrulanmış bağlantıları kullanın. Yardımcı yazılımları kullanarak telefonunuzdaki önbellek dosyalarını kaldırın.

#10. Wi-Fi Sorunu

Bazen WiFi modeminiz sorunlara neden olabilir. Bu durumda, modeminizi yeniden başlatmayı ve internete bağlanmayı tekrar deneyin. İndirmeniz devam edecek veya yeniden başlayacaktır.

#11. Güncelleme Sorunu

Cihazdaki hatalardan ya da hatalı yüklemeden dolayı güncellenmeler yüklenmeyebilir ve uygulama yanıt vermeyebilir. Bu durumda, uygulamayı kaldırmanız ve en yeni sürümü ile yeniden yüklemeniz sorunu çözecektir.

#12. Yüklenme Hatası

İndirme tamamlandıktan sonra uygulama yüklenmiyorsa, genellikle indirme başarısız olmuş demektir. Uygulamayı kaldırın, mümkünse telefonu yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar indirin.

Bunu da okuyun: En Çok Görülen 5 iPhone Kamera Çalışmıyor Sorunu ve Çözüm Yolları

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

7 YORUMLAR

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?