iPhone’da Suya Dayanıklılık Dönemi

Apple ezeli rakibi Samsung ile karşılaştırıldığında suya dayanıklılık özelliği konusunda biraz geç kaldı diyebiliriz. Esasen iPhone 6 ile 6 Plus modellerinde ve yine iPhone SE modelinde suya dayanıklılık konusunda etkili bir direnç bulunmaktaydı. Uygulanan suya dayanıklılık testlerinde Apple modelleri gayet başarılı çıkıyordu. Fakat ilk defa Apple bir iPhone modelinde bu başarısını sertifikaya döktü. Apple iPhone 7 ile iPhone 7 Plus modellerinin suya dayanıklı olduklarını açık bir şekilde iddia ediyor.

IPX7 sertifikasına sahip olan iPhone 7 ile iPhone 7 Plus, bu sertifika sayesinde bu iddialarını belirtmekteler. Lansman öncesi söylentilerde ortaya çıkan görseller bize bu konuda biraz bilgi vermekteydi. Nitekim SIM girişinin uç bölümünde yer alan silikon tabaka, yeni iPhone’ların suya dayanıklılığı konusunda ipucu vermekteydi.

Kulaklık Girişine Veda Ediyoruz

Apple adına önemli gelişmelerden birisi de kuşkusuz yeni iPhone modellerinde kulaklık girişi olmayacağı. Uzun bir zaman doğruluğu tartışılan konu sonunda lansman ile kesinlik kazandı. iPhone da kulaklık girişi bulunmadığı söylentileri gerçek oldu.

Apple’ın kulaklık girişine karşın kullanıcılarına önerdiği yöntem Lightning. Ancak muhtemelen bu aparat telefonla birlikte gelecekler arasında yok.

Bunun yanı sıra Lightning ucu bulunan kulaklıkların piyasada artışı da doğal olarak sürmekte.

Lightning dışında bir diğer çözümse tamamıyla kablosun olan AirPod’lar. Daha şık bir görünüme sahip olan AirPod’lar Kasım ayında satışta olacak. Fiyatı ise 159 dolar.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?