iPhone’da metin mesajların çıktısı nasıl alınır?

1
372

iPhone’unuzda yer alan metin mesajlarının yedeklenmesi, word dosyasında saklanması veya çıktısının alınması gibi işlemleri nasıl yapabileceğinizi mi merak ediyorsunuz? Bu yazımızda bu işlemlerin nasıl yapılabileceğini anlattık.

iPhone metin mesajlarının çıktısını almak bir çok durumda işe yarayabilir. Bazı durumlarda da zorunlu olabilir. Örneğin;

  • Sevgilinizle yazışmalarınızı ayrı bir dosyada yedeklemek isteyebilirsiniz.
  • Konuşma geçmişini mahkemelere delil olarak sunmanız gerekebilir.

Nedeniniz ne olursa olsun iPhone’unuzdaki kısa mesajları kopyalayabilmenizin 2 yolu var:

  1. Ekran görüntüsü almak
  2. 3. Parti uygulama kullanmak

 

1. Ekran görüntüsü alarak iPhone’unuzdaki kısa mesajları kopyalamak

Bu yöntem basit olmakla birlikte çok kullanışlı değil. iPhone’unuzun modeline göre çeşitli ekran görüntüsü alma şekilleri var:

Ekran görüntüsü almak çok kolay ama bu görüntülerin sıralanması, bir araya getirilmesi gibi zorluklar var. Ayrıca telefon numarasının görünmemesi de eksi hanesine yazılabilir.

Ekran görüntüsü aldığınız mesajı eğer yazıcınız destekliyorsa doğrudan Airprint ile yazıcıdan bastırtabilirsiniz. Desteklemiyorsa herhangi bir yazıcıdan resim olarak da bastırmanız mümkün. Bunların belirli sıralamada olmasını istiyorsanız, Word dosyasına (veya herhangi bir metin işlemci programına) kopyalayarak da işlem yapabilirsiniz.

Ekran görüntüsü almak yerine 3. parti uygulamalarla iPhone’unuzdaki metin mesajlarını kopyalayabilirsiniz.

2. Üçüncü parti programlarla iPhone’unuzdaki kısa mesajları kopyalamak

3. parti demek Apple tarafından üretilmeyen, farklı firmalar tarafından geliştirilen yazılım, program veya uygulama demektir. Kısa mesaj kopyalamakta kullanabileceğiniz bir çok program var.

Bu uygulamaların bazıları size metin mesajlarınız içinde arama, silme, direkt bastırma gibi kullanışlı imkanlar sağlıyor. Çoğu uygulama hem Mac (MacOS) hem de Wİndows PC’lerde çalışıyor. Bilgisayarla telefonunuzu birbirine Lightning-USB kablosu (iPhone şarj-data kablosu) ile bağlamanız gerekiyor. Bundan sonraki işlemler programdan programa değişmekte.

Piyasada çok kullanılan 3 program önerebiliriz size:

Bu programların ücretsiz ve ücretli sürümleri var. Öncelikle ücretsiz sürümü üzerinden deneme yapmanızı öneririm. Eğer ücretli sürüme verilecek paranın yaptığı işe değeceğini düşünüyorsanız satın alırsınız.

Umarım yardımcı olmuşuzdur. Aklınıza takılan soruları yorumlar kısmından sorabilirsiniz. Önerdiğiniz başka program varsa bizimle paylaşabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here