iPhone’da mesaj yazarken tüm harfler nasıl büyük yazılır?

0
67
iPhone sahte mesaj uyarısı

Birisi ile önemli bir konuşma yaparken, bir belge üzerinde çalışırken ve hız sizin için çok önemliyken, büyük harflerle yazma konusunda hiç sorun yaşadınız mı? Bilgisayarlarde bulunan CapsLock tuşu gibi bir özellik iPhone ve iPad’lerde de olsaydı. Daha iyi olmaz mıydı? iPhone ve iPad’lerde büyük harf her gerekli olduğunda Shift (yukarı ok) tuşuna da basmak gerekiyor. Bu yazımızda, iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazmanın kolay yolunu anlatacağım.

iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazma – Yöntem 1

Yapmanız gereken şey çok basit. Shift (Yukarı ok) tuşuna basıp, parmağınızı kaldırmadan- sürükleyerek, büyük yazmak istediğiniz harfe sürükleyin. Örneğin “B” büyük harfle yazmak istiyorsanız, Shift (yukarı ok) tuşuna basıp, B harfine sürüklemeniz yeterli oluyor.

 

 
Bu sistemle de çok hızlı yazı yazılabildiği söylenemez ama eski düzene göre daha iyi bir çözüm olduğunu söylemek mümkün.

iPhone ve iPad’de tüm harfleri büyük yazma – Yöntem 2

Bu yöntem diğerine göre daha iyi. Bu yöntemde de Shift tuşuna hızlı bir şekilde 2 kez basıyorsunuz. Bu şekilde tüm harfler büyük oluyor ve istediğinizi yalnızca büyük harfleri kullanarak yazabiliyorsunuz.

Ben bir süredir Google klavyesi kullanıyorum. Google klavyesinin kullanımının daha kolay olduğunu özellikle de dikte özelliğinin Türkçe için daha iyi olduğunu düşünüyorum. İOS’da “yeni” yazıyorsunuz “yen’i” olarak çıkıyor. Siz de bundan şikayetçiyseniz aşağıdaki konumuzda Google klavyeye nasıl geçiş yapabileceğinizi anlattık.

iPhone’da google klavye (GBoard) kullanma

 

Diş beyazlatma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:
İsminiz nedir?