iPhone’da Instagram DM Sorunu Yaşanmaya Başladı

0
158

iPhone’da Instagram DM sorunu yaşanıyor. Aslında bunu iPhone olarak sınırlandırmayalım da iOS olarak dile getirelim. Öğlen saatlerinde başlayan sorun, şimdilik sadece iOS kullanıcılarını etkilemiş gibi gözüküyor.

Android kısmında ya da web sürümü kısmında herhangi bir sorun olmadığı gözüküyor. En azından iOS kanadında yaşanan sorun gibi bir sorun yok gibi gözüküyor. Peki, iOS kısmında nasıl bir sıkıntı var?

iPhone’da Instagram DM Sorunu için Detaylar

iOS kanadını etkileyen sorunda, kullanıcılar DM üzerinden mesaj atmak ya da DM üzerinden atılan mesajları görüntülemek istedikleri zaman sorun yaşıyorlar. Başta sadece mesajları göndermek istediğiniz zaman, belli bir süre mesajlar bekletiliyor ve sonrasında da gönderilemediği konusunda bildirim gösteriliyordu.

Sonrasında DM bölümünü açmak istediğini zaman, donma sorunları yaşanıyor ve bir türlü bağlantı kurulamadığı için DM bölümüne girilememeye başladı. Sorun hakkında bir açıklama gelmezken, DownDetector sitesinden bakıldığı zamanda bir sıkıntı yaşandığı doğrulanmış oldu.

Öyle ki site üzerinden baktığımızda, Avrupa bölgelerinde bir çökme yaşandığı gözüküyor. Çökme sorunları Belçika, Türkiye, İngiltere, Macaristan, Romanya, Polonya ve Fransa gibi bölgelerde yaşanıyor gibi gözüküyor.

iPhone'da Instagram DM sorunu

Instagram sorun grafiğinde de yine yaşanan sıkıntı doğrulanmış durumda. Fakat tabii ki henüz Facebook kanadından bir açıklama yok. İşin ilginç yanı şu an için genelde iOS uygulamasında sorun yaşanıyor olması.

Bu sunucularda mı bir sorun mu var ya da farklı bir durum mu var bilemiyoruz. Sunucu sorunları ya da iPhone’da Instagram DM sorunu için direkt olarak bir açıklama gelecek olursa, bilgi vereceğiz.

Sorunun hala bölge bölge devam ettiğini de eklemek isteriz. Şu an siz de uygulamada sorun yaşıyorsanız yapacağınız bir şey yok. Sadece sorunun düzelmesi için beklemeniz gerekiyor. Bunu Facebook çözecek.

İLGİLİ HABER:  iOS 13 Kullanıcı Gizliliğini Sağlamayı Başardı

Güncelleme: Sorun Android kullanıcıları için de ortaya çıkmaya başladı. Yani genel bir sıkıntı yaşanmaya başladı.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?