Apple’ın iPhone modellerinde 16GB hafıza seçeneğinden vazgeçmemesinden dolayı kullanıcılar yetersiz hafıza sorunlarıyla karşılaşabiliyorlar. Zaman geçtikte yüklü olan uygulamalarınızında şişmesiyle birlikte kapladıkları alanda giderek artıyor. Bunun çözümü olarak uygulamaları tek tek silip daha sonra da tek tek geri yüklemek gerek ancak bu hiçte iyi bir çözüm değil.

iPhone Hafıza Durumu Nasıl Kontrol Edilir ?

Öncelikle cihazınızda ne kadar kullanılabilir alan kaldığını kontrol edebilirsiniz. Bunu yapabilmek için Ayarlar > Genel > Hakkında altında Kullanılabilir bölümünü bulduğunuzda ne kadar MB ya da GB’ın kullanılabilir olacağını öğrenebilirsiniz.

12

iPhone Hafıza Nasıl Temizlenir ?

  1. iPhone‘u bilgisayara bağlayın ve iTunes‘ı açın.
  2. Sol üst tarafta göreceğiniz iPhone simgesine tıklayın.iPhone 1
  3. Şimdi Yedekle” düğmesine basın ve iTunes’in yedek almasını bekleyin.yedekle
  4. Yedekleme işlemi bittikten sonra bu kez “Yedeklemeyi Geri Yükle” düğmesine basarak yedeği geri yükleyin.yedekle-yukle

Bu işlemin ardından cihazınıda ki uygulamalar, oyunlar, fotoğraflar ve videolar aynen duracaktır. Ancak tekrar hafıza kullanımına bakarsanız 1 ila 3 GB arasında daha fazla kullanılabilir alana sahip olduğunuz göreceksiniz.

Bu yaptığımız işlemler gereksiz gibi görülebilir ancak bu sayede cihazınızda biriken ön bellek dosyaları temizlenmiş olacaktır ve böylece daha fazla kullanılabilir alan açılmış olacaktır.

İLGİLİ HABER:  IOS 9.2-9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

1 YORUM

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?