iPhone’da birden fazla sim kart (2-3 sim kart) kullanmak mümkün mü?

0
204

Birçok mobil cihazda çift sim kart desteği var. Özellikle Çin menşeli telefonlar için neredeyse birden fazla sim desteği standart hale geldi. Apple ise bu konuda oldukça katı. Son modellere koyulan eSim özelliğini saymazsak, Apple hiç bir zaman birden fazla sim özelliğini desteklemedi. Peki iPhone’larda birden fazla sim kullanmak mümkün değil mi?

Bu soruya kısmen mümkün şeklinde cevap verebiliriz. Birden fazla sim kullanımından kastettiğiniz cihaza aynı anda çok sayıda sim kart takmak ise bu mümkün değil. En azından bu yazının yazıldığı tarih itibarıyla böyle bir teknoloji yok.

Ama SimBox adı verilen cihazlarla birden fazla sim kartını iPhone’unuzda aynı anda kullanabilmeniz mümkün. Bu özellikte birden fazla marka, model var.

Yukarıda gördüğünüz IKOS marka bir sim kutusu. 63 dolara Aliexpress sitesinde satılıyor.

Özellikleri neler?

  • Hem IOS hem de Android cihazlarla uyumlu.
  • iOS 9-12 uyumlu.
  • Tüm iPhone modelleri ile uyumlu.
  • Bu ürüne 2 sim takabiliyorsunuz. iPhone’unuzdaki sim kartı da saydığınızda 3 sim kart kullanılmış oluyor. Hepsini aynı anda kullanabiliyorsunuz.
  • Bu cihazı yanınızda taşımak zorunda değilsiniz. Evinizde çalışır halde olması, herhangi bir yerden içindeki sim kartları kullanabilmeniz için yeterli.
  • Bu cihazı internet olan bir yerde bulundurmanız gerekiyor. Sonrasında dünyanın herhangi bir yerinde bu simlerden istediğinizi kullanabilirsiniz.
  • Bu simlerle çağrı kabul edebilir, mesaj alabilir, mesaj gönderebilir ve birilerini arayabilirsiniz.
  • AppStore uygulaması ile kolay bir arayüzü var.

SimAdd Simbox ve MoonWalk simbox gibi farklı markaları da var bu cihazların.

Bu cihazlar kimler için?

Birden fazla sim kartı kullanmak isteyen herkes için olan bu cihazları özellikle sürekli farklı ülkelere gitmek zorunda kalan kişiler tercih ediyor. Her gittiği yerde yanında sim kart taşımak istemeyen, sürekli sim kartı değiştirmek istemeyen kişiler için ideal cihazlar bunlar. Ayrıca iş için farklı hat, özel hayatı için farklı hat kullanan kişiler için de bu cihazlar çok kullanışlı olacaktır.

Apple her ne kadar birden fazla sim kartı desteklemese de bir şekilde yeni teknolojilere yeniliyor. Sizin de önereceğiniz marka ve modeller varsa lütfen bizimle paylaşın.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?