iPhone’da Birden Fazla Numara Nasıl Silinir?

0
173

 

Iphonelarda kullanıcılar telefon rehberlerine birçok kişiyi ekleyebiliyorlar. Bu kişilerle belli bir zaman sonra iletişimleri kesildiğinde zaman geçtikçe kullanıcılar bu kişilerin kim olduklarını unutmaktadırlar. Zamanla telefon rehberleri gereksiz kişilerce oldukça şişkin hale gelmektedir. Bu kişileri teker teker silmek de ayrı bir zaman alacağından bu kişileri toplu silmek içinde Iphone bünyesinde bulunan bir uygulamada olmadığından bu durum kullanıcıları farklı yöntemlere itmiştir. Peki, Iphone’da birden fazla numara nasıl silinir?

iphone-birden-fazla-numara-silme

Kullanıcılar Iphone’da rehberde kayıtlı gereksiz kişileri topluca silmek için öncelikle Groups adlı uygulamayı appstore üzerinden indirip kurmaları gerekmektedir. Bu uygulama indirilip kurulduktan sonra açıldığında çok basit ve kullanışlı bir ara yüz ortaya çıkar. Uygulama çalıştırıldıktan sonra kişilere erişim onaylanır ve tüm kişiler için all contacts bölümüne tıklanır. Buraya tıklandıktan sonra açılan listenin sol üst köşesinde yer alan tümünü seç de işaretlenebilir. Buna tıklandığında rehberdeki tüm kişiler seçilmiş olur. Ancak tüm rehberi değil de sadece bir kaç kişi seçilecekse kişilerin isminin yanındaki tick seçilerek devam edilir.

‎Groups
‎Groups
Developer: Qbix, Inc.
Price: Free+
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot
  • ‎Groups Screenshot

Daha sonra orta üst kısımda yer alan delete contacts diyerek rehberde silinmesi için seçilen kişileri toplu bir şekilde silinmesi gerçekleşmiş olmaktadır. Iphone rehberdeki kişileri topluca silmek için kullanılan birçok yan uygulama mevcuttur. Ancak bu uygulamaların bir kısmı henüz tam anlamı ile yeterli değildir. Bu ihtiyaç için şuanda uygulamalar içerisinde en kaliteli olanı groups adlı uygulama olarak dikkat çekmektedir. Fazla yer kaplamayan groups adlı program aynı zamanda kişilerin eklenme ve kayıt tarihlerini de gösterebilmektedir. Bu program sayesinde kullanıcılar şişkin rehberlerindeki kişileri tek tek silmekten kurtulmaktadır.

 

 

İLGİLİ HABER:  Yasaklı Sitelere Girişte iPhone ve iPad'de VPN Kullanma (2021 güncel)

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?