[toc]

Şimdiye kadar iPhone veya iPad’de şarkı indirmeye çalıştıysanız, işlemin o kadar basit olmadığını biliyorsunuzdur. Favori MP3 şarkılarınızı iOS cihazınıza indirmek istiyorsanız, birkaç adım atmanız gerekiyor. Bu yazıda size tam olarak bu adımları göstereceğiz ve yazının sonunda iPhone’a ücretsiz müzik indirip, indirdiğiniz müzikleri ücretsiz dinleyebileceksiniz. Bu yöntemle ilgili en iyi şey, bilgisayarınıza ihtiyaç duymadan tüm bu adımları iOS cihazınızda gerçekleştirebilmenizdir.

iPhone veya iPad’de şarkı indirmeniz için ihtiyacınız olan birkaç şey var. Anlatıma geçmeden önce cihazınıza Documents By Readdle adlı uygulamayı indirmeniz ve iPhone’a müzik indireceğiniz ücretsiz bir müzik indirme web sitesi belirlemeniz gerekiyor. Daha sonra iPhone’a müzik indirmek için kılavuzumuzu okumaya devam edebilirsiniz.

Makalenin ilerleyen kısımlarında, indirdiğiniz müzikleri iCloud’a nasıl aktaracağınızı ve Dosyalar uygulamasından onlara nasıl erişebileceğinizi göstereceğiz.

iPhone’a Müzik İndirme ve İndirilen Müzikleri Ücretsiz Dinleme

 1. iPhone veya iPad’inize Documents by Readdle uygulamasını indirin ve çalıştırın.
 2. Uygulama indirildikten sonra, ekranın sağ alt tarafındaki web tarayıcı düğmesine hafifçe dokunun.
 3. Adres çubuğuna müzik indirme sitenizin URL’sini girin veya Google üzerinden indirmek istediğiniz şarkıyı bulmak için bir arama sorgusu yazmanız yeterlidir.
 4. İndirme sayfasını açın ve şarkının indirme düğmesine dokunun.
 5. Bir dosya kaydetme sayfası açılacak. Burada, müziği kaydetmek için “uygulamanın klasörünü” seçebilirsiniz. Varsayılan İndirmeler klasörünü seçmek isterseniz Kaydet düğmesine basmanız yeterlidir.
 6. Artık şarkı indirilecek. İndirme sürecini, buton çubuğundan İndir butonuna dokunarak görebilirsiniz.
 7. Şarkıyı indirdikten sonra İndirilenler klasörünü açın ve çalmak için üzerine dokunun.

İşte bu şekilde iPhone’a şarkı indirebilir ve bilgisayarınıza ihtiyaç duymadan indirilen müzikleri ücretsiz dinleyebilirsiniz. Documents by Readdle uygulamasıyla ilgili en iyi şey, sadece iyi tasarlanmış ve birbirinden kullanışlı özelliklere sahip olması değil, aynı zamanda reklam içermemesidir.

İLGİLİ HABER:  Sınırlı Süre ile Ücretsiz 7 Başarılı iPhone ve iPad Uygulaması

İndirilen Müzikleri iCloud’a Aktarma

Artık şarkıları iPhone’da nasıl indireceğinizi bildiğinize göre, indirilen şarkıları iCloud hesabına aktarabilir ve bunlara iOS 11’in Dosyalar uygulaması aracılığıyla tüm cihazlarınızdan erişebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip edin.

 1. Documents by Readdle uygulamasını çalıştırın ve aktarmak istediğiniz şarkıyı bulun.
 2. Menü butonuna dokunun (üç nokta).
 3. Menüden “Paylaş” butonuna dokunun.
 4. Sonra ‘Dosyalara Kaydet’ düğmesine dokunun ve bu dosyayı kaydetmek istediğiniz iCloud klasörünü seçin.
 5. Şimdi Dosyalar uygulamasını başlatın.
 6. Ve işte iCloud’a aktarılan müziğiniz orada duruyor!

İndirdiğiniz müziklerinizi iCloud’a aktarabilir ve bunları tüm iOS cihazlarınızda dinleyebilirsiniz. Maalesef şarkıları Müzik uygulamasına aktarmanın bir yolu yoktur, ancak indirilen müziği iPhone, iPad veya iPod’unuzla senkronize etmek için iTunes’u kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Birinin iPhone’undaki Mesajları Jailbreak Olmadan Okuma

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu girin:

İsminiz nedir?