iPhone’a Nasıl Müzik İndirilir ? ( 2020 Mp3 indirme yöntemi )

161
194262

iPhone’a nasıl müzik indirilir sorusunu bir çok iPhone kullanıcısının kafasını karıştıran bir konu. Özellikle Android tabanlı telefondan iOS tabanlı iPhone kullanmaya geçen herkes, iPhone’a ücretsiz müzik indirmenin kolay olmadığını görünce şaşırıyor. iPhone’a müzik indirme programı arayışında olanlara, bu konuda birkaç uygulamadan bahsedeceğiz ve yöntemleri anlatacağız. Apple bu şekilde müzik indirilmesini istemediğinden sıklıkla yeni yöntemler bulmak zorunda kalıyoruz. Bu konuda anlattığımız yöntem, ufak tefek 1-2 değişiklik dışında 2016’dan beri çalışıyor.

iPhone müzik indirme

Yöntem 1- Youtube kullanarak

Amacımız iPhone’umuza mp3 indirmek. Bu işi biraz dolambaçlı yollardan yapıyor gibi görünsek de aslında çok kolay bir işlem. Bu işlemle istediğiniz şarkıyı iPhone’unuza mp3 olarak indirebileceksiniz. Ayrıca konu altına video da eklenmiştir.

#1 Öncelikle indirmek istediğimiz şarkının youtube linkini bulalım.

Youtube uygulamasından istediğiniz videoyu açın. Üstte bulunan sağ ok simgesine tıklayın. Çıkan ekranda bağlantıyı kopyala yazısına tıklayın. Kopyalama işlemi bu kadar.

#2 Artık iPhone’umuza mp3 indirme işlemine başlayabiliriz.

Adım 1 – Öncelikle AppStore’dan aşağıdaki uygulamayı kurun: Documents

Document 6; kendi tarayıcısı olan bir uygulama. Mantığımız şu: Safari üzerinden mp3 indirmemize izin verilmiyorsa biz de başka bir tarayıcı kullanırız. Eğer yukarıdaki link çalışmamaya başlarsa App Store’un arama kısmına “document” yazın. Güncel uygulama çıkacaktır.

Adım 2:  Uygulamayı kurduktan sonra açın ve Sağ alt köşedeki mavi pusula simgesine tıklayın.

Adım 3:  “Go to this adress” yazan kısma “convert to mp3” yazın. Bu yazıyı güncellediğim sırada ilk sırada şu site vardı: “ytmp3.cc” Bu siteye tıklayın. Değişmiş de olabilir. Ama bu tarz sitelerin mantığı aynı kalır.

 

Adım 4:  Adres kısmına indirmek istediğiniz youtube videosunun adresini yapıştırın.

Adım 5: Gelen ekranda Download butonuna tıklayın. Done yazısına tıklayın. Altta ok simgesi göreceksiniz.

İŞLEM BU KADAR. iPhone’umuza müzik parçası inmeye başlayacak:

 

İndirdiğiniz Mp3’ü görmek için,

1- Document 6 uygulamasında sol alttaki mor sembole dokunun.

 

2- Downloads klasörüne videonuz inmiş olacaktır.

 

Eğer sadece ses dosyası olarak inmesini değil de video olarak inmesini istiyorsanız şu işlemi yapın: Youtube’dan iPhone’a video indirme

İsterseniz Download klasörüne inen videoyu Fotoğraf rulosuna kaydedebilirsiniz. (ne yazık ki Video rulosuna kaydedilemiyor). Bunun için indirdiğiniz dosyayı tutarak, yukarıda solda bulunan “Drag here” yazısına sürükleyin. Ekran değişikliği olacak. Bundan sonra, videoyu fotoğraf rulosunun içine sürükleyerek atın. Artık fotoğraflar uygulamasından videonuza ulaşabileceksiniz.

 

iPhone müzik indirme işlemimiz bu kadar. Takılanlar için bir video hazırladık. Buradan da nasıl yapılabileceğine bakabilirsiniz.

Yöntem çalışmamaya başlarsa bizi bilgilendirin lütfen. Konuyu hemen güncelleyelim.

Yöntem 2- Youtube kullanmadan

Youtube kullanmadan da iPhone’unuza mp3 indirebilirsiniz.

 1. AppStore’dan Xender uygulamasını indirin.
 2. Xender uygulamasını açın.
 3. Sağ alttaki simgeyi tıklayarak, web tarayıcıyı açın.
 4. Üstteki adres kısmına şu adresi yazın: MusicPleeer.com

5. Arama kısmına indirmek istediğiniz şarkının adını veya şarkıcının adını yazın.

6. Gelen sonuçlardan istediğinize tıklayın.

7. Sayfa açıldığında “Download” butonuna tıklayın.

Sağ alt köşede indirilenler klasörü var. Oradan indirdiğiniz mp3’ü görebilir ve çevrimdışı olarak dinleyebilirsiniz.


 

ESKİ YÖNTEMLER:

Güncelleme: 27/07/2016

Arkadaşlar zamanla yöntemler değişiyor. Bu konuda paylaştığım uygulama güncellendikten sonra sadece video indirmeye başladı. Youtube’dan video indirmek istiyorsanız bu uygulama çok kullanışlı hale geldi. Ama iPhone’a müzik indirecekseniz önce şu konudaki yöntemi deneyin:

iPhone’da MP3 nasıl indirilir? (Resimli Anlatım)


Eski yöntem: iPhone’a YouTube Üzerinden Nasıl Video İndirilir ?

 1. iPhone’dan App Store‘a girin ve “Tube” yazarak aratın. Karşınıza çıkacak “Free Tube Music” adlı uygulamayı indirin ve yükleyin.
 2. Az önce indirdiğiniz “TubeMusic” başlıklı uygulamayı açın.
 3. Ara” yazan yere basıp indirmek istediğiniz şarkıyı aratın.
 4. İndirmek istediğiniz müziği bulduktan sonra sağ tarafında bulunan kırmızı ve içerisinde aşağı doğru ok simgesi olan düğmeye basın.
 5. Karşınıza hangi kalitede indirmek istediğinizi soran bir ekran çıkacak. Small, Medium ya da hd720 kalite seçeneklerinden birisini seçebilirsiniz.
 6. Kaliteyi de seçtikten sonra müziğiniz indirilmeye başlanıyor. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra müziğin sağında bulunan üç nokta “” simgesine basarak “Listeye Ekle” diyebilirsiniz ve böylece listenize indirdiğiniz şarkıyı ekleyebilirsiniz.
 7. Daha sonra aşağıdan “Listeler” düğmesine basarak listelerinize ulaşabilir ve müziklerinizi dinleyebilirsiniz.

Hatta bu uygulama sayesinde indirdiğiniz müzikleri uygulamayı arkaplanda çalıştırsanız bile dinlemeye devam edebilirsiniz. iPhone’un ekranını kilitleseniz dahi müzik arkadan çalışmaya devam edecektir.

Hatırlatma: Bu yöntemle internetin olmadığı zamanlarda indirdiğimiz videoları izleyebilir, indirdiğimiz şarkıları dinleyebiliriz.

Not: Bilgisayarınız varsa ki çoğumuzda var. Bilgisayarımıza mp3 olarak indirip, iTunes ile senkronlarsak, iPhone müzik atmış oluruz. Hatırlatmak istedim.

Eğer iPhone müzik indirme sırasında bir sorun yaşarsanız bu sayfanın altına yorum olarak yazabilirsiniz.

Sorun Çözümleri Sayfası
iPhone, iPad ve diğer Apple cihazlarınızla ilgili sorun yaşıyorsanız sorun çözümleri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Apple sorun çözme sayfamıza ulaşmak için

TIKLAYIN.

161 YORUMLAR

 1. Merhaba
  Ben Documents yükledim ama bir aşamadan sonra devam edemedim ? şöyle ki; müzik yükledim fakat prg dan tlf indiremedim, klip yükledim fakat yine tlf indiremedim ??‍♀️
  Daha önce FoxFm ve Drive kullanıyordum Mp3 müzik indirmek ve klip yapmak için fakat artık FoxFm çalışmıyor.
  Lütfen yardımcı olurmusunuz ?

 2. Merhaba
  Ben Documents yükledim ama bir aşamadan sonra devam edemedim ? şöyle ki; müzik yükledim fakat prg dan tlf indiremedim, klip yükledim fakat yine tlf indiremedim ??‍♀️
  Daha önce FoxFm ve Drive kullanıyordum Mp3 müzik indirmek ve klip yapmak için fakat artık FoxFm çalışmıyor.
  Lütfen yardımcı olurmusunuz ?
  Yorumu Cevapla

CEVAP VER

Please enter your comment!

Please enter your name here